ŚDM - goście z Afryki i Europy w policyjnej szkole - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

SP Słupsk

ŚDM - goście z Afryki i Europy w policyjnej szkole

Młodzi pielgrzymi z Afryki i Europy, którzy przyjechali do Polski na Światowe Dni Młodzieży gościli z wizytą w słupskiej Szkole Policji. Dla ponad setki pielgrzymów policyjna szkoła była pierwszym punktem wizyty po przyjeździe do naszego kraju.

Goście z Sierra Leone oraz ze Szwajcarii rozpoczęli wizytę od uczestnictwa w porannym ogólnoszkolnym apelu. Jak zgodnie podkreślali pielgrzymi, sposób szkolenia nowych kadr policyjnych, a także wykorzystywana  do tego  w Słupsku infrastruktura stoi na bardzo wysokim poziomie.

W ramach prezentacji systemu policyjnego kształcenia nasi goście mogli zobaczyć fragmenty zajęć z taktyki interwencji oraz udzielania pierwszej pomocy. Gościli również w szkolnym komisariacie. W ramach krótkiej prezentacji udzielania pierwszej pomocy pielgrzymi z Sierra Leone zaskoczyli wszystkich umiejętnościami prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Pobyt w polskiej policyjnej szkole był dla pielgrzymów bardzo intersujący, choć jak sami podkreślali, należałoby poświęcić cały dzień, aby móc przynajmniej w części zapoznać się z kształceniem nowych polskich policyjnych kadr.
Przypomnijmy, że wizyta pielgrzymów nie jest jedynym akcentem Światowych Dni Młodzieży w słupskiej Szkole Policji. W minioną środę zakończyła się seria szkoleń doskonalących dla policjantów służb kryminalnych, którzy pełnić będą służbę podczas Światowych Dni Młodzieży. Udział w zajęciach wzięło łącznie ponad pół tysiąca funkcjonariuszy. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

 

 

 

Powrót na górę strony
Polska Policja