Pielgrzymi spotkali się z policjantami z Łukowa - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pielgrzymi spotkali się z policjantami z Łukowa

Data publikacji 23.07.2016

Pielgrzymi z Meksyku, Portugalii, Białorusi i Francji w Łukowie przygotowują się do wyjazdu do Krakowa. Nad ich bezpieczeństwem czuwają łukowscy policjanci. Wczoraj pielgrzymi mieli możliwość „bliższego” poznania funkcjonariuszy i komisarza Misia.

Trwają Dni w Diecezji w ramach Światowych Dni Młodzieży. Pielgrzymi, którzy przybyli do Łukowa z Meksyku, Portugalii, Białorusi i Francji przygotowują się na spotkanie z Papieżem Franciszkiem. Od kilku dni nad ich bezpieczeństwem czuwają łukowscy policjanci. W piątek pielgrzymi i wolontariusze spotkali się nad zalewem Zimna Woda, gdzie między innymi zorganizowano piknik integracyjny „Bądźmy razem”. Na spotkanie udali się też łukowscy mundurowi. Oprócz zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim gościom, policjanci aktywnie włączyli się w imprezy zorganizowane dla uczestników pikniku.

Uczestnicy pikniku, a w szczególności pielgrzymi otrzymali od policjantów okolicznościowe upominki. Policjanci przekazywali podstawowe zasady dotyczące bezpieczeństwa pielgrzymów i wolontariuszy. Mundurowi rozmawiając z gośćmi informowali też o specyfice swojej służby, prezentowali możliwości policyjnego sprzętu.  Tradycyjnie, największe zainteresowanie wzbudziła maskotka łukowskich policjantów. Nie tylko dzieci chciały mieć pamiątkową fotkę z komisarzem Misiem.

Na zakończenie, wszyscy uczestnicy uwiecznili spotkanie na wspólnej fotografii.

(KWP w Katowicach / dm)

Powrót na górę strony
Polska Policja