Rozbój z użyciem atrapy broni. 25-latek aresztowany na dwa miesiące - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Gorzów Wlkp.

Rozbój z użyciem atrapy broni. 25-latek aresztowany na dwa miesiące

Data publikacji 07.09.2016

Strzeleccy kryminalni wspierani przez antyterrorystów zatrzymali 25-letniego mieszkańca gminy Strzelce Krajeńskie podejrzanego o usiłowanie rozboju z użyciem atrapy broni palnej, narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia oraz groźby karalne. Mężczyzna decyzją sądu został aresztowany na dwa miesiące.

W poniedziałek, 29 sierpnia br., strzeleccy policjanci przyjęli zawiadomienie od pokrzywdzonego, który dzień wcześniej został napadnięty przez 25-letniego mieszkańca gminy Strzelce Krajeńskie. Pokrzywdzony doznał licznych obrażeń ciała, co naraziło go na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Tego samego dnia agresywny mężczyzna miał również telefonicznie grozić pokrzywdzonemu pozbawieniem życia.

Niedługo po tym, jak policjanci przyjęli zgłoszenie o przestępstwie, miało miejsce kolejne niebezpieczne zajście z udziałem wspomnianego 25-latka. Mieszkanka Strzelec Krajeńskich zawiadomiła, że młody mężczyzna przykładając jej do głowy przedmiot przypominający broń palną, zażądał wydania portfela. Z zeznań pokrzywdzonej wynikało, że napastnikiem mógł być ten sam 25-latek łączony z wcześniejszą sytuacją.

Z uwagi na niebezpieczne zachowania mężczyzny i prawdopodobieństwo kolejnego niebezpiecznego incydentu z jego udziałem oraz podejrzenie posiadania przez niego broni palnej, do pracy niezwłocznie przystąpili strzeleccy kryminalni. Już po chwili ustalili dokładne dane mężczyzny oraz miejsce, w którym może się ukrywać.

Kryminalni wspierani przez policjantów sekcji antyterrorystycznej udali się pod ustalony adres i zatrzymali niebezpiecznego mężczyznę. Przedmiot przypominający broń palną, okazał się atrapą.

25-latkowi postawiono trzy zarzuty: narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, groźby karalne oraz usiłowanie rozboju.

Za popełnione przestępstwa zatrzymanemu grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu mężczyzna został aresztowany na dwa miesiące.

(KWP Gorzów Wlkp. / zw)

  • Rozbój z użyciem atrapy broni. 25-latek aresztowany na dwa miesiące
  • Rozbój z użyciem atrapy broni. 25-latek aresztowany na dwa miesiące
  • Rozbój z użyciem atrapy broni. 25-latek aresztowany na dwa miesiące
Powrót na górę strony
Polska Policja