Próbował zgwałcić kobietę - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Opole

Próbował zgwałcić kobietę

Na 3 miesiące został tymczasowo aresztowany mieszkaniec województwa małopolskiego. Mężczyzna podejrzany jest o usiłowanie gwałtu oraz rozbój na młodej mieszkance Opola. 28-latek usłyszał już zarzuty, do których się przyznał. Wcześniej był już karany za podobne przestępstwa. Teraz grozi mu nawet do 15 lat więzienia.

8 września dyżurny z Komendy Miejskiej Policji w Opolu otrzymał zgłoszenie o próbie gwałtu do której miało dojść na obrzeżach miasta. Dyżurny po otrzymaniu tej informacji natychmiast skierował tam najbliżej znajdujące się policyjne patrole.

Funkcjonariusze pracujący na miejscu zabezpieczyli dowody i przesłuchali świadków zdarzenia. Kryminalni ustalili, że 19-letnią mieszkankę Opola zaatakował młody mężczyzna. Dusił on swoją ofiarę, bił po twarzy i próbował zgwałcić. Gdy kobieta zaczęła krzyczeć, napastnik wyrwał jej torebkę z pieniędzmi i telefonem, po czym zbiegł.

Policjanci po kilkunastu dniach zatrzymali podejrzanego o ten czyn 28-letniego mieszkańca województwa małopolskiego. Zebrane przez nich dowody pozwoliły na przedstawienie mu zarzutu usiłowania gwałtu oraz rozboju, do których się przyznał. Jak się okazało mężczyzna był już wcześniej karany za podobne przestępstwa i działał w warunkach recydywy. Decyzją sądu, 28-latek został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Teraz mieszkańcowi województwa małopolskiego grozi nawet do 15 lat więzienia.

(KWP w Opolu / ms)
 

Powrót na górę strony
Polska Policja