Zlikwidowali „dziuplę” i zabezpieczyli samochody oraz części - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KSP

Zlikwidowali „dziuplę” i zabezpieczyli samochody oraz części

Data publikacji 23.11.2016

Stołeczni policjanci zwalczający przestępczość samochodową zlikwidowali „dziuplę” w powiecie mińskim oraz zatrzymali 29-latka. Funkcjonariusze zabezpieczyli tam części pochodzące ze skradzionego w ubiegłym roku mercedesa oraz różne elementy samochodowe. Do dalszych badań przekazano także siedem mazd, który znajdowały się na posesji. Za paserstwo mężczyźnie może grozić kara do 5 lat więzienia.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej uzyskali informację, że na terenie powiatu mińskiego może znajdować się miejsce, gdzie prawdopodobnie demontowane są kradzione pojazdy. Z informacji funkcjonariuszy wynikało, że części pochodzące z tych samochodów mogą być powtórnie wykorzystywane w uszkodzonych autach.

Policjanci pojawili się na terenie posesji i dokładnie przeszukali znajdujące się tam budynki i pomieszczenia gospodarcze. W trakcie tych czynności znaleźli karoserię z mercedesa, który jak się potem okazało został skradziony w lipcu ubiegłego roku na terenie Wawra. Części pochodzące z tego samochodu zostały również zamontowane w pojeździe tej samej marki, który znajdował się na terenie posesji.

Funkcjonariusze zabezpieczyli w tym miejscu również pocięte elementy karoserii samochodowych, fotele, skrzynie biegów oraz silniki. Na posesji znajdowało się także siedem pojazdów marki Mazda CX9, które razem z zabezpieczonymi częściami trafiły do dalszych badań. 

Do tej sprawy został zatrzymany 29-latek. Mężczyźnie, na tym etapie postępowania policjanci przedstawili zarzut za paserstwo mercedesa. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat więzienia.

(KSP / ms)

  • zabezpieczone pojazdy i części
  • zabezpieczone pojazdy i części
  • zabezpieczone pojazdy i części
  • zabezpieczone pojazdy i części
  • zabezpieczone pojazdy i części
  • zabezpieczone pojazdy i części
Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony
Polska Policja