Trwa policyjna akcja „Andrzejki 2016” - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Trwa policyjna akcja „Andrzejki 2016”

Data publikacji 27.11.2016

Od sobotniego wieczoru na drogach Mazowsza trwa akcja „Andrzejki 2016”, która głównie skierowana jest przeciwko nietrzeźwym kierującym. Większa niż na co dzień liczba policjantów dba o nasze bezpieczeństwo.

Policjanci drogówki nie tylko sprawdzają stan trzeźwości tych, którzy wsiedli "za kółko", ale bacznie przyglądają się przestrzeganiu przez nich przepisów. Kontrolują prędkość z jaką poruszają się samochody oraz ich stan techniczny, zwłaszcza prawidłowość oświetlenia. W wielu powiatach w akcję policjantów ruchu drogowego włączyli się funkcjonariusze służb kryminalnych, którzy swoje czynności kierują na walkę z przestępczością narkotykową.

Policyjna akcja "Andrzejki 2016" potrwa, aż do środy włącznie. Jednak weekendowe działania mają szczególną formę gdyż to właśnie w sobotę najwięcej osób świętowało popularne imieniny Andrzeja. Niedzielny poranek i przedpołudnie to kolejny etap działań policjantów skierowanych na wyeliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących, którzy nieodpowiedzialnie zdecydują się wsiąść za kierownicę w stanie w jakim jest to zabronione.

Apelujemy do wszystkich, którzy wsiadają za kierownicę po wypiciu alkoholu, że zachowanie takie może skończyć się tragicznie nie tylko dla nich, lecz również dla innych uczestników ruchu drogowego. Pijani kierujący są sprawcami bardzo dużej ilości najtragiczniejszych wypadków, w których wiele osób traci życie. Każdy kto pod wpływem alkoholu wsiada za kierownicę odpowiada również przed sądem i grozi za to kara pozbawienia wolności.

KWP zs. w Radomiu / ws

 

  • Trwa policyjna akcja „Andrzejki 2016”
  • Trwa policyjna akcja „Andrzejki 2016”
  • Trwa policyjna akcja „Andrzejki 2016”
Powrót na górę strony
Polska Policja