4500 paczek papierosów bez akcyzy, 100 tys. złotych strat dla Skarbu Państwa - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Gorzów Wlkp.

4500 paczek papierosów bez akcyzy, 100 tys. złotych strat dla Skarbu Państwa

Data publikacji 17.02.2017

Słubiccy kryminalni zabezpieczyli 4500 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Mężczyzna, który przewoził w samochodzie nielegalne papierosy nie zatrzymał się do policyjnej kontroli i podjął ucieczkę powodując kolizję z innym pojazdem. 27-latek swoim działaniem naraził Skarb Państwa na straty w wysokości ponad 100 tysięcy złotych - grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Do zatrzymania 27-letniego mieszkańca Słubic doszło w poniedziałek (13 lutego) w godzinach popołudniowych. Policjanci z Wydziału Kryminalnego słubickiej jednostki próbowali zatrzymać do kontroli kierującego bmw. Mężczyzna nie zatrzymał się i zaczął uciekać. Kierowca bmw jechał z bardzo dużą prędkością, nie reagował na sygnały dźwiękowe i świetlne. W trakcie ucieczki kierowca uderzył w zaparkowany samochód. Po przejechaniu kilku ulic uciekinier zorientował się, że nie ma szans na kontynuowanie jazdy, porzucił pojazd i uciekł. Policjanci zatrzymali 27-latka kilka minut później w jednym z słubickich mieszkań. W trakcie dalszych czynności okazało się, że 27-latek przewoził w samochodzie nielegalne papierosy. Policjanci zabezpieczyli 4500 paczek papierosów różnych marek, bez polskich znaków akcyzy.

Właściciel kontrabandy trafił do policyjnego aresztu. Policjanci przedstawili 27-latkowi cztery zarzuty tj. przewożenia nielegalnych papierosów, kierowania pojazdem pomimo orzeczonego przez Sąd zakazowi, nie zatrzymanie się do policyjnej kontroli oraz spowodowania zagrożenia dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Teraz za swoje postępowanie 27-latek odpowie przed Sądem – grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. Policjanci zabezpieczyli nielegalne papierosy. Straty z tytułu niezapłaconych podatków, na jakie narażony został w ten sposób Skarb Państwa, to ponad 100 tysięcy złotych. Za przestępstwo skarbowe grozi grzywna lub kara pozbawienia wolności do lat 3.

KWP w Gorzowie Wlkp. / kp

 

Powrót na górę strony
Polska Policja