Nielegalne automaty do gry ujawnione - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalne automaty do gry ujawnione

Kwietniowa nowelizacja ustawy hazardowej zaostrzyła sankcje za urządzanie gier bez wymaganej koncesji. Niektórych jednak nie odstraszyły groźby wysokich kar pieniężnych. Oświęcimscy policjanci wraz z krakowskimi celnikami zabezpieczyli 6 quizomatów, które po zmianie oprogramowania działały jak automaty do hazardu. Ich łączna wartość to 36 tys. zł. Z kolei hrubieszowscy kryminalni wraz z zamojskimi celnikami ujawnili 2 nielegalne automaty. O dalszym losie ich właścicieli zadecyduje sąd.

W ubiegłym tygodniu oświęcimscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, wraz z krakowskimi celnikami, zlikwidowali kolejny punkt, w którym urządzano gry hazardowe bez koncesji. W lokalu w okolicach Kęt znajdowało się 6 quizomatów. Dokładne sprawdzenie maszyn wykazało, że posiadają one możliwość szybkiej zmiany oprogramowania i z quizomatów stają się automatami do gier hazardowymi.

Urządzenia zostały zabezpieczone, a następnie przewiezione do Urzędu Celnego. Ich łączna wartość szacowana jest na 36 tys. zł.

***

Wczoraj, 24 sierpnia br., kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej Delegatura w Zamościu weszli do jednego z lokali na terenie Hrubieszowa. Funkcjonariusze mieli podejrzenia, że jego właściciel, bez wymaganej koncesji, udostępnia automaty do gier hazardowych. Podejrzenia potwierdziły się – policjanci zabezpieczyli na miejscu 2 nielegalne urządzenia i przekazali je celnikom.

W kwietniu br. weszła w życie nowelizacji ustawy o grach hazardowych. Od tej pory zarówno urządzającemu nielegalny proceder, jak również posiadaczowi lokalu w którym prowadzony hazard, grozi grzywna w kwocie 100 tys. zł. od każdej zabezpieczonej maszyny oraz kara do trzech lat pozbawienia wolności. Pomimo groźby surowych konsekwencji w dalszym ciągu znajdują się osoby, które trudnią się niekoncesjonowanym hazardem i właściciele wynajmujący swoje lokale pod prowadzenie tej działalności.

Choć organizatorzy nielegalnego hazardu starają się na różne sposoby zakamuflować swoją działalność, służby nie dadzą się oszukać. Policjanci i celnicy w dalszym ciągu będą bezwzględnie ujawniać i zwalczać tego rodzaju przestępczość.

(KWP w Krakowie / KWP w Lublinie / mk)

Powrót na górę strony
Polska Policja