Szczęśliwy finał poszukiwań grzybiarzy - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kraj

Szczęśliwy finał poszukiwań grzybiarzy

Data publikacji 14.09.2017

Policjanci z Sieniawy odnaleźli 49-latka, który zgubił się w lesie. O zaginięciu mężczyzny poinformował jego znajomy, z którym był na grzybach. Podczas wspólnego grzybobrania mężczyzna oddalił się od grupy i zabłądził w lesie. Mieszkaniec powiatu leżajskiego szczęśliwie wrócił do domu. Szczęśliwie zakończyły się również poszukiwania zaginionej 77-latki. Kobiety, która wyszła na grzyby i zgubiła się w lesie poszukiwało blisko 60 osób: policjanci, strażacy OSP, policjant z psem tropiącym, mieszkańcy wsi Kosierzewo, dron oraz śmigłowiec policyjny.

We wtorek, 12.09.br., około godz. 21, dyżurny z Przeworska odebrał zgłoszenie o zaginięciu 49-letniego mieszkańca powiatu leżajskiego. Z przekazanych informacji wynikało, że czwórka znajomych przyjechała na grzyby w rejon miejscowości Dobra. Początkowo mężczyzni szli razem, w bliskiej odległości od siebie, jednak po krótkim czasie, 49-latek oddalił się. Próbowali sami odnaleźć kolegę, jednak bezskutecznie. Dodatkowo zapadający zmrok utrudniał ich dalsze działania, dlatego też o zaginięciu powiadomili policję.

Funkcjonariusze z sieniawskiego komisariatu rozpoczęli poszukiwania. Po kilkudziesięciu minutach, na leśnej drodze zauważyli mężczyznę, który odpowiadał  rysopisowi zaginionego. Okazało się, że jest to 49-latek, który zgubił się w lesie.  

Po udzielonej pomocy medycznej, mężczyzna szczęśliwie powrócił do domu.

***

Kobieta wyszła z domu wczoraj, 13.09.br., ok godziny 13:00. W godzinach wieczornych oficer dyżurny sławieńskiej policji otrzymał zgłoszenie od syna zaginionej, że jego 77-letnia matka wyszła z domu w Kosierzewie udając się najprawdopodobniej „na grzyby” i do tej pory nie wróciła. Policjanci wspólnie ze strażakami oraz mieszkańcami wsi do późnych godzin nocnych wspólnie przeszukiwali pobliski teren za zaginioną. Gdy nocne poszukiwania nie przyczyniły się do odnalezienia kobiety  komendant KPP w Sławnie ogłosił alarm dla całego stanu osobowego. Do pomocy w poszukiwania kobiety zaangażowano policjantów, strażaków z OSP, lokalnych mieszkańców, policjanta z psem tropiącym oraz oddziały Prewencji KWP w Szczecinie. Ponadto poszukiwania wspomagane były przez drona oraz śmigłowiec policyjny z KWP w Szczecinie.

Wszyscy biorący odział w akcji poszukiwawczej przeczesywali rozległe tereny leśne i pola w okolicach miejsca zamieszkania zaginionej. Dzisiaj, 14.09.br., ok. godziny 7:00 funkcjonariusze KPP w Sławnie odnaleźli zmarzniętą starszą panią w okolicy świniarni w Kosierzewie. Kobieta trafiła do szpitala. Jej życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

W związku z trwającym sezonem na grzybobranie apelujemy o rozwagę podczas jesiennych wypraw do lasu. W tym czasie starajmy się zwracać szczególną uwagę na osoby w podeszłym wieku. Starajmy się zrobić wszystko aby osoby starsze nigdy samotnie nie wybierały się do lasu oraz by miały przy sobie telefon komórkowy z naładowaną baterią.

(KWP w Rzeszowie / KWP w Szczecinie/ mw)

  • poszukiwania za zaginioną 77-latką
    Poszukiwania za zaginioną 77-latką
  • Poszukiwania za zaginioną 77-latką
    Poszukiwania za zaginioną 77-latką
  • Poszukiwania za zaginioną 77-latką
    Poszukiwania za zaginioną 77-latką
Powrót na górę strony