Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Gorzów Wlkp.

Skradzione auto odzyskane po pościgu. Działania służb z Polski i Niemiec

Data publikacji 14.09.2017

Policjanci z Komisariatu Policji w Iłowej biorąc udział w pościgu transgranicznym zatrzymali uciekającego kierowcę, który jadąc skradzionym w Niemczech samochodem, nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Pościg prowadzony był drogą krajową nr 18 przez granicę w Olszynie. Skuteczne działania policjantów z Iłowej zakończyły się zatrzymaniem uciekającego kierowcy i odzyskaniem skradzionego auta.

13 września tego roku oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu otrzymał informację o trwającym z kierunku Niemiec pościgu transgranicznym za samochodem marki Volkswagen T5, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej niemieckim policjantom. Za uciekającym busem pościg drogą krajową nr 18 prowadziły dwa niemieckie radiowozy, a po przekroczeniu granicy w Olszynie do pościgu włączyli się funkcjonariusze Straży Granicznej. Dyżurny żagańskiej jednostki skierował w rejon drogi krajowej nr 18 policjantów z Komisariatu Policji w Iłowej. Kierujący skradzionym busem na drodze krajowej nr 18 chcąc uniknąć zatrzymania najpierw uderzył w jadący samochód marki BMW, a następnie na węźle Iłowa doprowadził do kolizji z niemieckim radiowozem, który próbował zablokować mu przejazd. Wówczas samochód skręcił w drogę wojewódzką nr 296 jadąc w kierunku Żagania. Pościg za skradzionym autem kontynuowali policjanci z Komisariatu Policji w Iłowej. W pewnym momencie uciekający bus skręcił w leśną drogę, a po przejechaniu kilkuset metrów kierowca porzucił auto i zaczął uciekać pieszo. Policjanci z Iłowej w krótkim pościgu pieszym zatrzymali uciekającego kierowcę i zabezpieczyli skradziony samochód. Okazało się, że w zabezpieczonym busie były myjki ciśnieniowe i inny sprzęt do sprzątania, należący do niemieckiej firmy. Wartość odzyskanego auta to około 40 tys. złotych.

Zatrzymany mężczyzna to 63-letni mieszkaniec powiatu żagańskiego. Podejrzewany o niezatrzymanie się do kontroli drogowej i kradzież samochodu marki Volkswagen T5 został już przesłuchany przez policjantów z Iłowej, a następnie doprowadzony do izby zatrzymań w Komendzie Powiatowej Policji w Żaganiu. Dziś (14 września) zostanie złożony wniosek o jego tymczasowe aresztowanie.

(KWP w Gorzowie Wlkp.)

 

  • policjanci prowadzą zatrzymanego
  • policjanci niemeccy
  • niemieccy policjanci
  • policjant przy radiowozie
  • policjant przy zabezpieczonym pojeździe
  • Skradzione auto odzyskane po pościgu i policjanci
Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony