Policjanci zatrzymali fałszywego policjanta - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Gdańsk

Policjanci zatrzymali fałszywego policjanta

Data publikacji 13.11.2017

Policjanci z gdańskiej komendy wojewódzkiej zatrzymali na gorącym uczynku 47-letniego oszusta, który wyłudził od 82-letniej mieszkanki Gdańska 8 tys. zł oraz biżuterię. Funkcjonariusze ustalili, że 47-latek od maja br. w podobny sposób oszukał 6 innych osób na terenie Pomorza. Mężczyzna usłyszał zarzuty i został tymczasowo aresztowany. Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z gdańskiej komendy wojewódzkiej zatrzymali 47-letniego oszusta, który zgłosił się do 82-letniej gdańszczanki po odbiór pieniędzy. Oszustwo polegało na tym, że do starszej kobiety wcześniej zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta. Dzwoniący poinformował seniorkę, że jest w niebezpieczeństwie i musi wyrzucić przez okno wszystkie pieniądze i biżuterię. Kobieta wierząc, że rozmawia z policjantem, wykonała polecenia oszusta i wyrzuciła wszystkie wskazane rzeczy przez okno. Tam czekał już 47-latek, mężczyzna zabrał kosztowności i uciekł.

Sprawą zajęli się policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Funkcjonariusze ustalili gdzie przebywa 47-letni mężczyzna i zatrzymali go. Kryminalni zabezpieczyli skradzione pieniądze i kosztowności. Zatrzymany został przewieziony do komendy, a następnie do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty.

Policjanci ustalili, że mężczyzna wcześniej w ten sposób okradał starsze osoby, typowany jest do 6 zdarzeń na terenie woj. pomorskiego i kilkunastu na terenie całego kraju. Sprawa ma charakter rozwojowy, policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Wobec zatrzymanego został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Za oszustwo grozi kara pozbawiania wolności do lat 8.

(KWP w Gdańsku / mw)

 

 

  • zatrzymany prowadzony przez policjantów
  • zatrzymany prowadzony przez policjantów
Powrót na górę strony