Jeden z magazynów narkotykowych ukryty był w aucie - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Jeden z magazynów narkotykowych ukryty był w aucie

Policjanci CBŚP najpierw zapobiegli transakcji narkotykowej, której przedmiotem było pół kilograma kokainy, a następnie zlikwidowali dwa magazyny, w których znaleźli 10 kg amfetaminy, ponad 2,5 kg kokainy, 820 gramów heroiny, około 14,5 tysiąca sztuk tabletek ekstazy oraz inne narkotyki i różnego rodzaju substancje chemiczne. Jest to efekt wielomiesięcznej pracy funkcjonariuszy z warszawskiego Zarządu CBŚP pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Policjanci zatrzymali do sprawy dwie osoby, które aresztowano.

Policjanci Zarządu w Warszawie Centralnego Biura Śledczego Policji od dłuższego czasu wyjaśniali sprawę. Ustalenia i weryfikacje informacji doprowadziły do zatrzymania dwóch mężczyzn w trakcie transakcji, której przedmiotem było ponad pół kilograma kokainy. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonego narkotyku to około 80 tysięcy złotych.

Kolejnym krokiem, jaki wykonali policjanci z CBŚP, było dotarcie i zlikwidowanie pierwszego magazynu narkotyków. Jak się okazało ten znajdował się na terenie wynajętej posesji w powiecie pruszkowskim. W budynkach gospodarczych policjanci znaleźli i zabezpieczyli ponad 2 kilogramy kokainy, 100 gramów haszyszu, 200 gramów  mefedronu, 820 gramów heroiny oraz około 14,5 tysiąca sztuk tabletek ekstazy.

Drugi magazyn był ukryty kilkanaście kilometrów dalej w specjalnie przeznaczonym do tego celu samochodzie ciężarowym typu chłodnia. Z ustaleń śledczych wynika, że pojazd został zakupiony prawdopodobnie do przechowywania substancji zabronionych. W części ładunkowej samochodu policjanci znaleziono 10 kg amfetaminy oraz łącznie 80 litrów i 110 kg różnego rodzaju chemikaliów niezbędnych do produkcji substancji psychotropowych.

Kontynuując działania, policjanci CBŚP znaleźli, na terenie jednej z posesji w województwie wielkopolskim, kompletne wyposażenie technologiczne umożliwiające rozpoczęcie uprawy marihuany.

Ilość zabezpieczonych rzeczy świadczy o tym, że nielegalny proceder mógł trwać od dłuższego czasu. Śledczy wycenili zabezpieczone narkotyki na 1,8 mln zł. Na poczet przyszłych kar policjanci zabezpieczyli od zatrzymanych mężczyzn pieniądze i mienie ruchome na łączną kwotę pół miliona złotych. Zebrane materiały dowodowe w sprawie zostały przekazane do Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Prokurator przedstawił zatrzymanym zarzut wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających, a następnie skierował do sądu wniosek o ich tymczasowe aresztowanie. Sąd po dokonaniu analizy akt sprawy zastosował wobec obu mężczyzn trzymiesięczne aresztowanie. Zatrzymanym grozić może kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony
Polska Policja