Kontrabanda znaleziona u 61-latka - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Łódź

Kontrabanda znaleziona u 61-latka

Data publikacji 06.12.2017

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi zabezpieczyli ponad 60 tys. paczek papierosów oraz 3,5 tys. litrów alkoholu bez polskich znaków akcyzy. Właściciel kontrabandy odpowie za paserstwo akcyzowe. Za taki czyn grozi kara do 3 lat więzienia oraz wysoka grzywna.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi uzyskali informację, że 61-letni łodzianin na terenie posesji w gminie Rogów, w powiecie brzezińskim, przechowuje papierosy i alkohol bez polskich znaków akcyzy. 5 grudnia 2017 roku funkcjonariusze pojawili się pod wskazanym adresem i zapukali do drzwi 61-latka. Poinformowany o celu wizyty mężczyzna dobrowolnie udostępnił pomieszczenia mieszkalne i gospodarcze znajdujące się na tej posesji.

Łódzcy policjanci przy wsparciu brzezińskich funkcjonariuszy zabezpieczyli bardzo duże ilości worków z papierosami i pojemniki z wyrobami alkoholowymi bez polskich znaków akcyzy. Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 60 tys. paczek papierosów różnych marek oraz ponad 3,5 tys. litrów wyrobów alkoholowych. Wartość uszczuplenia Skarbu Państwa oszacowano na kwotę ponad 1 mln 200 tys.zł. Właściciel nielegalnych wyrobów tytoniowych i alkoholowych usłyszy zarzut paserstwa akcyzowego. Za taki czyn grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

(KWP w Łodzi / mw)

  • Kontrabanda znaleziona u 61-latka
  • Kontrabanda znaleziona u 61-latka
  • Kontrabanda znaleziona u 61-latka
Powrót na górę strony
Polska Policja