Blisko pół tysiąca porcji narkotyków nie trafi na rynek – kolejne trafienie policjantów - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Blisko pół tysiąca porcji narkotyków nie trafi na rynek – kolejne trafienie policjantów

Jaworscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznej ilości środków odurzających. W trakcie sprawdzania pomieszczeń zajmowanych przez 22-latka funkcjonariusze znaleźli sporą ilość marihuany. Blisko pół tysiąca porcji narkotyków ukryte było w szafie z ubraniami. Podejrzany za swój czyn odpowie teraz przed sądem. Grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Jaworscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej skontrolowali mieszkanie 22-latka z gminy Męcinka po tym jak ustalili, że mężczyzna może posiadać środki odurzające. Ich podejrzenia okazały się słuszne. W pokoju zajmowanym przez podejrzanego funkcjonariusze znaleźli kilka słoików z zawartością suszu roślinnego o specyficznym zapachu. Były one ukryte w szafie z ubraniami. Przeprowadzone przez policjantów badanie wskazało, że zabezpieczony susz to marihuana w ilości pozwalającej na uzyskanie blisko 500 porcji handlowych tego narkotyku.

Obecnie wyjaśniane są wszystkie okoliczności tej sprawy, w tym również skąd mężczyzna miał narkotyki i gdzie miały trafić. Policjanci sprawdzają, czy podejrzany zajmował się także rozprowadzaniem środków odurzających.

Za naruszenie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii odpowie teraz przed sądem. Przypomnijmy, że posiadanie narkotyków zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności, a posiadanie znacznej ilości środków odurzających karą nawet do lat 10.

(KWP we Wrocławiu / mg)

  • marihuana
  • marihuana
Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony
Polska Policja