Policjanci niosą pomoc bezdomnym - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci niosą pomoc bezdomnym

Data publikacji 26.01.2018

Nowosolscy policjanci pomagają bezdomnym, którzy znajdują się w okolicznościach zagrażających ich życiu i zdrowiu. Noce, podczas których temperatura spada poniżej zera, osoby nie mające się gdzie schronić, mogą spędzić w noclegowniach.

Pomoc osobom bezdomnym jest istotna zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, kiedy to minusowe temperatury utrudniają ich codzienne funkcjonowanie. Funkcjonariusze zachęcają do korzystania z noclegowni oraz przyłączają się do akcji charytatywnych, prowadzonych przez inne podmioty, takie jak na przykład Caritas, za pośrednictwem którego można przekazać przede wszystkim produkty spożywcze czy środki czystości. Niezbędne są również koce oraz nakrycia wierzchnie.

W połowie grudnia policjanci kolejny raz przeprowadzili w nowosolskiej jednostce zbiórkę żywności. Makarony, ryż, herbata i słoiki z żywnością trafiają do najbardziej potrzebujących rodzin. Z pewnością ten drobny gest pomoże najuboższym przeżyć zimowy okres.

Starajmy się pomagać, jak tylko możemy. Policjanci apelują też do mieszkańców, aby zimą zwracać szczególną uwagę na osoby bezdomne, samotne czy też nietrzeźwe, które mogą stać się ofiarami mrozów. Jeden telefon, pod numery alarmowe 997 lub 112, może uratować życie.Wszystkich prosimy o czujność i zainteresowanie osobami, które z uwagi na swój wiek, stan zdrowia, bezdomność lub nietrzeźwość mogą być narażone na działanie niskich temperatur. Ta pomoc nic nie kosztuje, a może ocalić czyjeś życie.

24 stycznia po raz kolejny nowosolscy policjanci zorganizowali w Komendzie Powiatowej Policji w Nowej Soli zbiórkę dla osób potrzebujących pomocy. Funkcjonariusze przynieśli do jednostki ciepłą odzież, koce i żywność, którą przekazali bezdomnym. Policjanci zapowiedzieli już kolejną zbiórkę.

 

st. sierż. Justyna Sęczkowska

Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli

Powrót na górę strony
Polska Policja