Instruktorzy strzelań policyjnych garnizonu mazowieckiego doskonalili swoje umiejętności - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Radom

Instruktorzy strzelań policyjnych garnizonu mazowieckiego doskonalili swoje umiejętności

Data publikacji 14.02.2018

Wydział Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu dzisiaj już po raz trzeci zorganizował warsztaty dla instruktorów strzelań policyjnych garnizonu mazowieckiego. Instruktorzy podnosili swoje kwalifikacje oraz wymieniali doświadczenia.

Podczas warsztatów omawiane były zagadnienia dotyczące organizacji i przeprowadzania strzelań programowych oraz sprawdzianów w 2018 roku. Funkcjonariusze, uczestniczyli w strzelaniach przeprowadzinych przez instruktorów WKiSz KWP zs. w Radomiu, które miały na celu doskonalenie umiejętności bezpiecznego i sprawnego posługiwania się bronią palną oraz ujednolicenie prowadzenia zajęć z wyszkolenia strzeleckiego.

Ponadto doskonalili umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej związanej między innymi z ranami postrzałowymi oraz nagłymi wypadkami w służbie.

Przedsięwzięcie jest organizowane corocznie przez Zespół ds. Doskonalenia Zawodowego Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu, a programy zajęć są tak dobierane, aby zdobyta wiedza miała zastosowanie w codziennej służbie.

Uczestnikami szkolenia byli instruktorzy z komend miejskich i powiatowych, Samodzielnych Pododdziałów Prewencji Policji w Radomiu i Płocku oraz SPAP w Radomiu i WTO KWP zs. w Radomiu.

Prelegentami warsztatów byli nadkom. Zbigniew Siczek, st. asp. Jacek Bryła, mł. asp. Tomasz Łabys z Wydziału Kadr i Szkolenia KWP zs. w Radomiu oraz sierż. Bartłomiej Rybak z Wydziału Ruchu drogowego KWP zs. w Radomiu.

 

Wydział Kadr i Szkolenia KWP zs. w Radomiu/AC

Powrót na górę strony
Polska Policja