Zarzuty za pobicie z powodu przynależności rasowej - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wrocław

Zarzuty za pobicie z powodu przynależności rasowej

Data publikacji 13.03.2018

Prokuratorskie zarzuty m.in. za pobicie z powodu przynależności rasowej usłyszeli dwaj mężczyźni zatrzymani przez policjantów z Wrocławia w związku ze zdarzeniem, do jakiego doszło w sobotni wieczór, w rejonie Rynku Starego Miasta. W awanturze i bójce pomiędzy dwoma grupami osób poszkodowani zostali m.in. ob. Indii, ob. Rosji i dwóch Polaków. W chwili zdarzenia podejrzani mieli od blisko 1 do ponad 2 promili alkoholu w organizmach. Obecnie zostali objęci dozorem Policji i mają także zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 10 marca 2018 roku przed godziną 20.30, na Rynku Starego Miasta we Wrocławiu. Natychmiastowa interwencja policjantów w związku ze zgłoszeniem awantury i bójki zakończyła się zatrzymaniem dwóch mieszkańców województwa wielkopolskiego, w wieku 18 i 19 lat. Pierwszego z mężczyzn ujęto już kilka minut po zgłoszeniu, natomiast drugi z podejrzanych został zatrzymany w miejscu zamieszania.

Ustalenia policji i prokuratury potwierdziły, że są to osoby, które były inicjatorami tego zajścia. Brały w nim udział dwie grupy osób, w tym dwaj zatrzymani oraz osoby poszkodowane m.in. ob. Indii, ob. Rosji i dwóch Polaków. Wszyscy byli nietrzeźwi i mieli od blisko promila do ponad 2 promili alkoholu w organizmach.

Materiały zgromadzone przez policję i prokuraturę dały podstawę do przedstawienia dwóm mieszkańcom Wielkopolski zarzutów za pobicie z powodu przynależności rasowej ob. Indii i pobicie innych osób biorących udział w tym zdarzeniu. 18 i 19-latek objęci zostali teraz dozorem Policji, a także mają zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych.

Przypomnijmy, że za tego typu przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu)

Powrót na górę strony