Ponad 200 kg „lewego” tytoniu nie trafi na rynek - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bydgoszcz

Ponad 200 kg „lewego” tytoniu nie trafi na rynek

Data publikacji 19.03.2018

Podczas kontroli drogowej mundurowi z Włocławka znaleźli w oplu ponad 200 kg krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy. Kwotę uszczuplenia Skarbu Państwa oszacowano na ponad 220 tysięcy złotych. Kierowca i pasażer auta usłyszeli już zarzuty, grozi im teraz wysoka grzywna.

W miniony czwartek (15.03.18) po 19.00, gdy funkcjonariusze ruchu drogowego zwykonywali czynności na włocławskim Zawiślu, ich uwagę przykuł opel. Ponieważ na widok radiowozu auto nagle skręciło w drogę wewnętrzną policjanci postanowili sprawdzić, co było tego powodem.

Okazało się, że pojazd wypełniały po brzegi worki z krajanką tytoniową bez polskich znaków akcyzy. Mundurowi zabezpieczyli łącznie ponad 200 kg „lewego” tytoniu i zatrzymali do wyjaśnienia 24-letniego kierowcę i 30-letniego pasażera opla. Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty z kodeksu karnego sakrbowego. Grozi im teraz wysoka grzywna.

Policjanci ustalają skąd pochodził trefny towar i jakie było jego przeznaczenie. Z szacunkowych danych wynika, że straty Skarbu Państwa to ponad 220 tysięcy złotych.

Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony
Polska Policja