Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KSP

Funkcjonariusze z Wołomina i Straży Granicznej z Terespola zabezpieczyli samochody oraz części samochodowe

Data publikacji 05.04.2018

Dwie mazdy, lexusa, nissana, karoserię kia, 21 sterowników elektronicznych, silnik i skrzynię biegów oraz poduszki powietrzne pochodzące głównie z samochodów japońskich zabezpieczyli funkcjonariusze wołomińskiej komendy i placówki Straży Granicznej z Terespola. To już kolejne pojazdy i części samochodowe jakie trafiły na policyjny parking. Badania mechanoskopijne wskażą teraz właściwe numery identyfikacyjne pojazdów oraz pozwolą na ustalenie, gdzie i kiedy mogły zostać skradzione. Policjanci zatrzymali też 37-latka, któremu przedstawili zarzuty paserstwa.

Kryminalni wołomińskiej komendy oraz funkcjonariusze placówki Straży Granicznej z Terespola przeprowadzili w ubiegłym tygodniu na terenie powiatu wołomińskiego wspólne działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości samochodowej.  Informacje jakie posiadali funkcjonariusze wskazywały, że na prywatnej posesji w  Jadowie mogą znajdować  części i pojazdy pochodzące z kradzieży. Policjanci udali się pod wskazany adres. Podczas kontroli znajdujących się na posesji pociętych karoserii samochodowych, funkcjonariusze ujawnili, że pola numerowe nadwozi zostały usunięte. Już wstępne czynności wskazały, że mogą one pochodzić z kradzieży.

Szczegółowe sprawdzenie karoserii kia sportage pozwoliło na odczytanie częściowego numeru nadwozia, który po sprawdzeniu w policyjnej bazie pasował do pojazdu o takim samym kolorze nadwozia, skradzionym w listopadzie 2017r na terenie warszawskiego Ursynowa. W budynkach gospodarczych znajdowały się także liczne elementy wyposażenia pojazdów posiadające numery nadające się do identyfikacji, między innymi: 21 sterowników elektronicznych, poduszki powietrzne oraz silnik i skrzynia biegów pochodzące głownie z  samochodów japońskich, a także samochodowe radio z forda. Karoseria kia i wszystkie te elementy zostały zabezpieczone przez kryminalnych.

Funkcjonariusze zatrzymali właściciela posesji. 37-latek trafił do policyjnej celi. Zebrany materiał dowodowy już na tym etapie pozwolił policjantom wydziału dochodzeniowo – śledczego wołomińskiej komendy na przedstawienie Łukaszowi K. zarzutów paserstwa, za co może mu grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Tego samego dnia funkcjonariusze Policji i Straży Granicznej zabezpieczyli dodatkowo do badań mechanoskopijnych z podejrzeniem przerobienia i ingerencji w pola numerowe 4 samochody. Na policyjny parking trafiła mazda 3 z Zielonki, która mogła zostać zalegalizowana na podstawie dokumentów innego zniszczonego pojazdu, kolejna mazda, tym razem 6 została zabezpieczona w komisie samochodowym na terenie Ząbek, lexusa ze śladami usuwania oznaczeń identyfikacyjnych ujawniono w Markach, nissan X-trail trafił  na parking z gminy Radzymin.

Wszystkie te pojazdy  zostaną teraz poddane szczegółowym badaniom mechanoskopijnym, na podstawie których biegły będzie mógł wskazać, czy mogą one pochodzić z przestępstwa kradzieży. Dla policjantów będzie to z kolei odpowiedź na pytanie kiedy i gdzie mogły zostać skradzione.

W przedmiotowej sprawie funkcjonariusze wołomińskiej komendy będą prowadzić dalsze czynności i nie wykluczają kolejnych kontroli miejsc ukrywania i demontażu pojazdów pochodzących z kradzieży oraz zatrzymań osób trudniących się tym procederem.

ts/mb

 

  • zabezpieczone przez policjantów pojazdy i części
  • zabezpieczone przez policjantów pojazdy i części
  • zabezpieczone przez policjantów pojazdy i części
  • zabezpieczone przez policjantów pojazdy i części
  • zabezpieczone przez policjantów pojazdy i części
  • zabezpieczone przez policjantów pojazdy i części
Powrót na górę strony