Marihuana i kokaina ukryta w samochodzie - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szczecin

Marihuana i kokaina ukryta w samochodzie

Data publikacji 16.04.2018

Kołobrzescy kryminalni nie ustają w walce z przestępczością narkotykową. Tym razem efektem ich pracy jest zatrzymanie podejrzanego i zabezpieczone ponad 1,3 kilograma marihuany i kokainy. Za posiadanie zakazanych ustawą substancji grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Kołobrzegu wydał decyzję o zastosowaniu wobec mężczyzny tymczasowego aresztowania.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego kołobrzeskiej komendy oraz z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie wspólnie prowadzili działania, rozpoznając środowisko osób mogących mieć związek z narkotykami. W ten sposób dotarli do 26-latka.

Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli pojazd w rejonie ul. 6 Dywizji Piechoty. Podczas przeszukania ujawnili przy mężczyźnie zawiniątka foliowe o wadze 10 g z zawartością kokainy. Sprawdzając dalej kryminalni policjanci znaleźli znaczną ilość substancji odurzających o wadze 1,3 kilograma.

26-letni mieszkaniec Kołobrzegu został zatrzymany i przewieziony do jednostki Policji. Zabezpieczony susz technik kryminalistyki poddał wstępnym badaniom potwierdzając, że jest to marihuana. Badaniu została poddana również pozostała ujawniona substancje. Okazało się, że w pojeździe kryminalni zabezpieczyli jeszcze 10 g kokainy.

Podejrzany usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Sąd Rejonowy w Kołobrzegu po zapoznaniu się ze zgromadzonym materiałem dowodowym i na wniosek prokuratora wydał decyzję o zastosowaniu wobec 26-latka izolacyjnego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

(KWP w Szczecinie / kp)

 

  • zabezpieczone narkotyki
  • zabezpieczone narkotyki
  • narkotyki na wadze
Powrót na górę strony