Handlował narkotykami - został zatrzymany przez bolesławieckich policjantów - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wrocław

Handlował narkotykami - został zatrzymany przez bolesławieckich policjantów

Data publikacji 17.04.2018

Funkcjonariusze z Bolesławca zatrzymali dilera, jego klienta i zabezpieczyli 850 porcji handlowych narkotyków. Dodatkowo zabezpieczyli narzędzia i urządzenia do porcjowania środków odurzających.Za handel i posiadanie znacznych ilości narkotyków grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci operacyjni bolesławieckiej jednostki Policji prowadząc działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości związanej ze środkami odurzającymi zatrzymali dwóch mężczyzn. Jeden z nich to 20-letni mieszkaniec Bolesławca, który został zatrzymany zaraz po dokonaniu zakupu narkotyków. Drugi zatrzymany to 43-letni mężczyzna, w mieszkaniu którego policjanci zabezpieczyli znaczną ilość środków odurzających. Kiedy policjanci weszli do kuchni, na stole w pudełku znaleźli substancję krystaliczną i pieniądze.

W trakcie dalszego przeszukania mundurowi zabezpieczyli kilka kolorowych tabletek i opakowanie po gumach do żucia, w którym również znajdowały się narkotyki, a także łyżeczkę do porcjowania, wagę oraz sreberka do pakowania.   Badanie zabezpieczonych substancji potwierdziło, że są to środki odurzające - tabletki ecstasy oraz 850 porcji handlowych metamfetaminy popularnie nazywanej piko.

Prokuratura Rejonowa w Bolesławcu postanowiła o zastosowaniu środków zapobiegawczych wobec 43-latka w postaci dozoru Policji i zakazu opuszczania kraju. Obaj zatrzymani usłyszeli zarzuty. 20-latek odpowie za posiadanie narkotyków za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. 43-letni mieszkaniec Bolesławca usłyszał zarzut handlu i posiadania znacznych ilości środków odurzających za grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

  • zabezpieczone środki
  • zabezpieczone środki
  • zabezpieczone środki
  • zabezpieczona gotówka
Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony
Polska Policja