NIE DAJ SIĘ ZABIĆ NA DRODZE - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Gorzów Wlkp.

NIE DAJ SIĘ ZABIĆ NA DRODZE

Data publikacji 25.04.2018

Po drogowej kontroli gaz do dechy? Nic bardziej mylnego. Za kilka kilometrów może stać kolejny patrol, który zdyscyplinuje nieodpowiedzialnych kierowców. To właśnie działania kaskadowe, które w środę prowadzone są w całym regionie. Mają one być skutecznym narzędziem w walce z drogowymi piratami. Policjanci za Strzelec prowadzą je na krajowej 22- głównym szlaku komunikacyjnym województwa lubuskiego.

Sprawdzanie stanu technicznego pojazdów, trzeźwości, uprawnień do kierowania, a przede wszystkim kaskadowe kontrole prędkości – policjanci lubuskiej drogówki z uwagą przyglądają się zachowaniom zmotoryzowanych na drodze. Nieodpowiedzialni kierowcy, których jazda zagrażała bezpieczeństwu w ruchu drogowym muszą się liczyć z konsekwencjami.

Charakteryzują się one specyficznym umiejscowieniem patroli policyjnychna wybranym odcinku drogi. Często bywa tak, że kierowca po minięciu radiowozu policyjnego zaczyna zwiększać prędkość, ponieważ wydaje mu się, że w najbliższym czasie nie natrafi na następny patrol. Tym razem jest inaczej. Patrole policyjne są tak rozlokowane, że po przejechaniu kilku kilometrów natrafiamy na kolejny. Nad bezpieczeństwem na drogach czuwać będą również policjanci w nieoznakowanych radiowozach z videorejestratorem. Dzięki temu szansa na wyeliminowanie niebezpiecznych zachowań na drodze się zwiększa.

To cieszące się coraz większym uznaniem wśród zmotoryzowanych działania. Zwiększają bowiem szansę, że pirat, który za nic ma drogowe przepisy i upomnienie jednego patrolu, kilka kilometrów dalej zatrzymywany jest przez kolejny za rażące przekroczenie przepisów czy wręcz drogowe szaleństwo. Tu raczej nie ma przypadku i często intencje kierowcy są demaskowane.

 

Opracował: nadkom. Marcin Maludy

materiał foto i video: sierż. szt. Tomasz Bartos

Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony
Polska Policja