Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn

Policjant po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierującego z dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów

Data publikacji 26.07.2018

Ponad 2 promile alkoholu i dożywotni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów nie przeszkodziły 36-latkowi wsiąść za kierownicę samochodu. Nietrzeźwego kierowcę wypatrzył i zatrzymał policjant po służbie. Na domiar wszystkiego mężczyzna był poszukiwany przez sąd do odbycia kary za wcześniej popełnione przestępstwa. Mieszkaniec gminy Grodziczno trafił już do zakładu karnego.

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek wieczorem na ulicy Świerkowej w Nowym Mieście Lubawskim. Policjant po służbie, pracujący w wydziale kryminalnym nowomiejskiej komendy jadąc prywatnie swoim samochodem zwrócił uwagę na niebezpieczną jazdę innego kierowcy.

Funkcjonariusz pojechał za nim, by zwrócić mu uwagę. Gdy ten zatrzymał się na chwilę policjant podszedł do niego i wtedy zorientował się, że kierujący fordem jest pijany. Funkcjonariusz od razu zareagował uniemożliwiając mu dalszą jazdę. Przy pomocy świadka zdarzenia na miejsce został wezwany umundurowany patrol.

Zatrzymany mężczyzna był agresywny i nie chciał powiedzieć jak się nazywa. Został przewieziony do jednostki policji, gdzie przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Po sprawdzeniu danych zatrzymanego w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów i był już wcześniej karany za jazdę w stanie nietrzeźwości. 36-latek także był poszukiwany przez sąd celem odbycia kary za wcześniej popełnione przestępstwa.

Dzisiejszą noc mieszkaniec gminy Grodziczno spędził w policyjnym areszcie. Gdy wytrzeźwiał usłyszał zarzut i został przewieziony do zakładu karnego. Spędzi tam ponad 3 lata.

(KWP w Olsztynie / kp)

 

Powrót na górę strony
Polska Policja