Zatrzymany przez policjantów mężczyzna odpowie za przestępstwo z nienawiści - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany przez policjantów mężczyzna odpowie za przestępstwo z nienawiści

Data publikacji 15.10.2018

Policjanci z jaworskiej komendy zatrzymali 24-latka podejrzanego o uderzenie oraz publiczne znieważenie obywateli innego państwa z powodu ich przynależności narodowej i rasowej. Ponadto z tych samych pobudek mężczyzna zniszczył wyposażenie lokalu gastronomicznego i samochód należący do jednego z obcokrajowców. Zatrzymany usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Jaworscy funkcjonariusze bezpośrednio po zdarzeniu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o to, że z powodu nienawiści wynikającej z przynależności rasowej i narodowej, uderzył a następnie znieważył słowami wulgarnymi powszechnie uznanymi za obraźliwe obywatela Turcji, właściciela miejscowego lokalu gastronomicznego oraz pracującego tam obywatela Tunezji. Ponadto sprawca z tych samych pobudek zniszczył wyposażenie baru i samochód należący do obcokrajowca. Straty w mieniu wyniosły ponad 4 tysiące złotych.

Zatrzymany to 24-letni mieszkaniec Jawora, który trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał już zarzuty zniszczenia mienia, publicznego znieważenia oraz stosowania przemocy wobec osób z powodu ich przynależności narodowej, etnicznej i rasowej.

Obecnie policjanci nadal wyjaśniają okoliczności tej sprawy.

(KWP we Wrocławiu / ig)

Powrót na górę strony
Polska Policja