80 tys. nielegalnych papierosów w bagażniku volkswagena - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Gorzów Wlkp.

80 tys. nielegalnych papierosów w bagażniku volkswagena

Data publikacji 04.12.2018

Policjanci z Posterunku Policji w Przewozie, podczas patrolu zauważyli podejrzanie zachowującego się mężczyznę, który na ich widok opuścił zaparkowany pojazd i zaczął się oddalać. Jak się okazało, w bagażniku VW Jetty było 80 tys. paczek nielegalnych papierosów. Teraz 23-latek odpowie za przestępstwo skarbowe.

W poniedziałkowy wieczór policjanci z Przewozu, przejeżdżając jedną z ulic miasta, zwrócili uwagę na jeden z zaparkowanych samochodów i siedzącego w nim mężczyznę. Kiedy młody człowiek zauważył funkcjonariuszy, zaczął się nerwowo zachowywać, wysiadł z pojazdu i chciał jak Mundurowi  postanowili sprawdzić, co było przyczyną takiego zachowania. Policyjny nos nie zawiódł. Okazało się, że w bagażniku VW Jetty znajdowało się 80 tys. papierosów, które nie posiadały polskich znaków akcyzy skarbowej.

Funkcjonariusze zatrzymali 23-letniego mieszkańca woj. dolnośląskiego i zabezpieczyli trefny towar. Wartość kontrabandy, to blisko 60 tys. złotych. Jak ustalili policjanci, nielegalne papierosy miały trafić do Niemiec. Młody mężczyzna odpowie teraz za przestępstwo skarbowe - grozi mu kara grzywny.

(KWP w Gorzowie Wielkopolskim/ab)

  • 80 tys. nielegalnych papierosów w bagażniku volkswagena
  • 80 tys. nielegalnych papierosów w bagażniku volkswagena
  • 80 tys. nielegalnych papierosów w bagażniku volkswagena
Powrót na górę strony
Polska Policja