Nielegalny towar i próba przekupstwa - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Lublin

Nielegalny towar i próba przekupstwa

Data publikacji 12.12.2018

Ponad 6 tys. paczek papierosów bez akcyzy ujawnili podczas kontroli drogowej policjanci z Janowa Lubelskiego. Nielegalny towar przewoził w volkswagenie obywatel Armenii. Mężczyzna chciał również przekupić policjantów proponując im 3 tys. zł. Teraz 35-latek odpowie za posiadanie bezakcyzowych wyrobów i próbę przekupstwa policjantów.

Wczoraj wieczorem (11 grudnia 2018 r.), przed godz. 22.00 policjanci z janowskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Volkswagen. Za kierownicą auta siedział 35-letni obywatel Armenii. Stróże prawa postanowili skontrolować przewożony przez niego towar. Kiedy zaczęli przeszukiwać pojazd w bagażniku znaleźli papierosy, które nie posiadały oznaczeń z polskimi znakami skarbowymi akcyzy. Mężczyzna próbował nakłonić policjantów do odstąpienia od czynności służbowych i proponował im łapówkę w kwocie 3 tys. zł.

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Teraz 35-latek odpowie za nielegalne posiadanie wyrobów tytoniowych bez akcyzy i próbę wręczenia policjantom korzyści majątkowej.

Zgodnie z kodeksem karnym, za usiłowanie wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszom publicznym w zamian za naruszenie przepisów prawa grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie/ab)

  • Nielegalne papierosy
Powrót na górę strony
Polska Policja