Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi służą społeczeństwu i… zatrzymują poszukiwanych listem gończym

Data publikacji 06.02.2019

Doskonała znajomość podległego rejonu i jego rozpoznanie, to cechy którymi powinien charakteryzować się każdy dzielnicowy. Bez wątpienia posiadają je sierżant sztabowy Łukasz Mitura i starszy sierżant Łukasz Hendzelewski - dzielnicowi z Komisariatu Policji w Drezdenku. Dzięki ich skutecznej pracy zatrzymano 25-latka poszukiwanego listem gończym, który trafi teraz do zakładu karnego.

Dobry dzielnicowy to policjant pracujący blisko mieszkańców, potrafiący wsłuchiwać się w ich problemy i oczekiwania i skutecznie na nie reagować. Dzielnicowi służą pomocą w czasie siarczystych mrozów sprawdzając miejsca, w których przebywają osoby bezdomne oraz w czasie zapewnienia bezpieczeństwa w sezonie letnim. Swoją uwagę poświęcają nieporozumieniom sąsiedzkim i problemom związanym chociażby z przemocą domową. Bardzo ważna jest doskonała znajomość podległego terenu. Jest to szczególnie istotne w sytuacjach, kiedy potrzebna jest błyskawiczna interwencja Policji, kiedy liczy się każda minuta, a w grę wchodzi życie i zdrowie ludzi. W wielu przypadkach właśnie dzięki pracy dzielnicowych udało się zapobiec wielu tragediom, czy zatrzymać groźnych przestępców.

Trzy kobiety zgubiły się w lesie – z pomocą przyszli dzielnicowi

Współpraca dzielnicowego i strażników leśnych doprowadziła do zatrzymania kłusownika

Dzielnicowy z krwi i kości - na urlopie zatrzymał sprawce kradzieży

Właśnie dzięki skutecznej pracy dzielnicowych z Komisariatu Policji w Drezdenku do Zakładu Karnego trafi 25-latek poszukiwany listem gończym. Mężczyzna ukrywał się za przemyt nielegalnych papierosów. Robił, to skutecznie aż do wtorku (5 lutego). Tego dnia sierż. szt. Łukasz Mitura i st. sierż. Łukasz Hendzelewski ustalili miejsce, w którym może przebywać poszukiwany. Ta informacja szybko się potwierdziła. Dzielnicowi trafili na trop 25-latka na jednej z ulic w Drezdenku. Mężczyzna był kompletnie zaskoczony widokiem mundurowych i nie stawiał żadnego oporu przy zatrzymaniu. Został przewieziony do Komendy w Strzelcach Krajeńskich. Tutaj spędził noc w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Niebawem trafi do Zakładu Karnego, gdzie odbędzie karę 10 miesięcy pozbawienia wolności.

To kolejne potwierdzenie istotnej roli dzielnicowych z zapewnienie bezpieczeństwa. Dlatego warto jest znać kontakt do swojego dzielnicowego. Można go znaleźć na stroni internetowej każdej jednostki Policji, czy w aplikacji Moja Komenda.

 

Źródło: mł. asp. Tomasz Bartos

Komenda Powiatowa Policji w Strzelcach Kraj.

Tel. 695-885-348

 

Powrót na górę strony
Polska Policja