Nieletni agresor stanie przed sądem - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bydgoszcz

Nieletni agresor stanie przed sądem

Data publikacji 12.02.2019

Policjanci z Rypina ustalili nieletniego sprawcę, który stosował przemoc wobec innego nastolatka na opublikowanym w sieci filmie. Młodociany sprawca usłyszał trzy zarzuty. Teraz zajmie się nim sąd rodzinny.

Wczoraj (11.02.19) do Komendy Powiatowej Policji w Rypinie wpłynęła informacja, o tym, że na jednym z portali internetowych znajduje się film przedstawiający dwóch nastolatków, z których jeden stosuje przemoc wobec drugiego. Publikacja ta na tyle zbulwersowała opinię publiczną, że informacja o niej wpłynęła z kilku źródeł.
Policjanci przystąpili do ustalania okoliczności całego zdarzenia. Film stanowiący dowód w sprawie został zabezpieczony.

Jeszcze tego samego dnia policjanci ustalili dane personalne nastolatków widniejących na nagraniu. Jak się okazało, zdarzenie miało miejsce około 2 lata temu, a napastnikiem był 13-letni wówczas mieszkaniec Rypina. Jeszcze wczoraj został on przesłuchany w charakterze nieletniego sprawcy czynu karalnego. Usłyszał trzy zarzuty. Dotyczyły one naruszenia nietykalności cielesnej, kierowania gróźb karalnych oraz zmuszania do określonego zachowania poprzez stosowanie przemocy.

Teraz nieletnim sprawcą zajmie się sąd rodzinny, gdzie policjanci wyślą zebrany w tej sprawie materiał dowodowy.

Należy przy tym podkreślić, że osoby, które poinformowały organy ścigania o filmie prezentującym przemoc zareagowały właściwie, wykazując jednocześnie sprzeciw dla tego typu zachowań.

Powrót na górę strony
Polska Policja