Mł. asp. Katarzyna Nowak mistrzynią Opolszczyzny w Karate Kyokushin

Data publikacji 28.02.2019

Młodszy aspirant Katarzyna Nowak z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich zdobyła złoty medal podczas XX. Otwartych Mistrzostw Opolszczyzny w Karate Kyokushin. Policjantka od 20 lat trenuje sztuki walki i na swoim koncie ma wiele sukcesów. Na co dzień jest technikiem kryminalistyki w strzeleckiej jednostce Policji.

W miniony weekend, odbyły się w Nysie XX. Otwarte Mistrzostwa Opolszczyzny. Na matach rywalizowało 17 klubów i 240 karateków. W gronie startujących znalazła się młodszy aspirant Katarzyna Nowak – na co dzień technik kryminalistyki z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich.

Policjantka startowała w kategorii seniorów i spisała się wyśmienicie. Funkcjonariuszka reprezentująca barwy klubu Akademii Sztuk Walki Tarnów Opolski - Zdzieszowice "ASW". W pięknym stylu wywalczyła tytuł Indywidualnej Mistrzyni Opolszczyzny w Karate Kyokushin. Warto zauważyć, że Nowak w walce finałowej pokonała jednogłośnie zawodniczkę z Wrocławia, z którą na poprzednich mistrzostwach przegrała. Katarzyna Nowak karate trenuje od ponad 20 lat.

Poziom sportowy Mistrzostw był bardzo wysoki. Reprezentacja Akademia Sztuk Walki Tarnów Opolski - Zdzieszowice "ASW" wywalczyła w Nysie łącznie 16 indywidualnych medali, podczas jubileuszowych mistrzostw Opolszczyzny.