Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn

Pola jest już po pierwszej operacji. Trzymamy kciuki, by jak najszybciej usłyszała głos mamy i taty

Data publikacji 03.04.2019

Roczna Pola Zielińska kilka dni temu przeszła operację wszczepienia implantu ślimakowego. Dziewczynka czuje się dobrze i jest już w domu. Czeka ją teraz długa i żmudna rehabilitacją. By pomóc Poli i jej rodzicom w leczeniu córki w dalszym ciągu prowadzimy zbiórkę nakrętek w ramach akcji „Nakręćmy się na pomaganie”. W minionym tygodniu mnóstwo nakrętek przynieśli uczniowie z kl. I a SP1 w Piszu. Serdecznie wszystkim dziękujemy za okazaną pomoc i wsparcie dla Poli.

Pola przeszła pierwszą operację

Pola Zielińska z Pisza w dniu 23 marca br. roku skończyła roczek. Kilka dni później przeszła operację wszczepienia pierwszego implantu ślimakowego. Dziewczynka po zabiegu czuje się dobrze i jest już w domu.

Jak mówią jej rodzice, wszczepienie tego implantu to taka realna namiastka tego, że ich córka wkrótce zacznie reagować na ich słowa oraz na własne imię, czego nie mogą się już doczekać. Ich marzeniem jest też, aby możliwie jak najszybciej udało się wszczepić Poli drugi implant, który znacznie poprawi szanse na prawidłowy rozwój ich córki.

  • Pola po operacji Pola po operacji wraca do domu
    Pola po operacji

Dzielnicowy- mł. asp. Adam Trzonkowski zachęca do zbierania nakrętek

To jeszcze nie koniec walki o słuch dziewczynki. Przed Polą teraz długa, żmudna i kosztowna rehabilitacja. Stąd w dalszym ciągu dzielnicowy z Komisariatu Policji w Białej Piskiej - mł. asp. Adam Trzonkowski, który koordynuje całe przedsięwzięcie, zachęca wszystkich do zbierania nakrętek od butelek. Mówi, że na razie, wspólnymi siłami, udało się zebrać około 7 ton. To bardzo dużo, ale jednocześnie mało, bo liczy się każdy kilogram. Dochód ze sprzedaży zebranych nakrętek przeznaczony zostanie na leczenie i rehabilitację Poli. W akcję włączają się różne podmioty i osoby prywatne.

  • Mł.asp. A. Trzonkowski i 7 ton nakrętek Mł.asp. A. Trzonkowski i 7 ton nakrętek
    Mł.asp. A. Trzonkowski i 7 ton nakrętek

W minionym tygodniu piską komendę odwiedzili uczniowie z kl. I a Szkoły Podstawowej nr 1 w Piszu. Była to już ich druga wizyta. W trakcie pierwszej dzieci chciały dowiedzieć się i zobaczyć, jak pracują policjanci. W recepcji zauważyli pojemnik na nakrętki. Od razu pojawiły się pytania z ich strony odnośnie prowadzonej zbiórki. Dzieci zobowiązały się, że one także włączą się do akcji. Nie trzeba było długo czekać. Kilka dni później uczniowie kl. I a z SP 1 w Piszu ponownie odwiedzili piską komendę. Tym razem przynieśli worki po brzegi wypełnione nakrętkami. Serdecznie dziękujemy „pierwszakom” za ten gest.

  • Uczniowie szkoły podstawowej z wizytą w komendzie Uczniowie szkoły podstawowej z wizytą w komendzie
    Uczniowie szkoły podstawowej z wizytą w komendzie

Każdy może pomóc Poli

Oprócz prowadzonej zbiórki nakrętek można też przekazać środki finansowe na konto 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994 wpisując w tytule 34404 Zielińska Pola darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.

Można też przekazać 1% podatku. Wystarczy w formularzu PIT należy wpisać numer KRS 0000037904, a w rubryce „Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%” należy wpisać: 34404 Zielińska Pola.

Trzymamy kciuki za Polę, by jak najszybciej usłyszała głos mamy i taty.

asz/in

Powrót na górę strony
Polska Policja