Naczelnik bielskiej prewencji - we właściwym miejscu i czasie - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Naczelnik bielskiej prewencji - we właściwym miejscu i czasie

Data publikacji 09.04.2019

„Łapać złodzieja!” - takie wołanie usłyszał naczelnik bielskiego wydziału prewencji podinsp. Marcin Bębenek wraz z policjantem zespołu zwalczającego przestępczość nieletnich. W ubiegły piątek znaleźli się oni we właściwym miejscu o właściwym czasie. Patrolując ulicę Słowackiego w Bielsku-Białej, zatrzymali 53-letniego złodzieja, który wcześniej usiłował skraść elektronarzędzia na jednym z placów budów.

Do zdarzenia doszło w ubiegły piątek po godz. 13.00. Naczelnik wydziału prewencji bielskiej komendy, wraz z policjantem, który na co dzień zwalcza przestępczość nieletnich, wspólnie wykonywali czynności służbowe w rejonie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii na ul. Starobielskiej. W pewnym momencie usłyszeli oni wołanie o pomoc i spostrzegli uciekającego ulicą mężczyznę z plecakiem, za którym biegł inny mężczyzna krzycząc, aby ktoś pomógł mu złapać złodzieja.

Policjanci nieoznakowywanym radiowozem zajechali złodziejowi drogę i wezwali do zatrzymania się. Ten jednak nie zamierzał się zastosować do poleceń i podjął próbę dalszej ucieczki. Policjanci ruszyli za nim w pościg pieszy i kilka ulic dalej zatrzymali rabusia.

Jak się okazało na budowie, gdzie jego podejrzane zachowanie zostało zauważone, usiłował on ukraść elektronarzędzia, które wyniósł już z budowy i szukał sposobności, żeby je zabrać. Wówczas został zauważony przez jednego z pracowników i spłoszony.

Na miejsce przyjechali policjanci z pierwszego komisariatu, którzy sprawdzili, że 56-latek miał przy sobie rzeczy z innych kradzieży. Dzięki postawie pracownika budowy, który nie pozostał bierny na podejrzane zachowanie intruza oraz sprawnej reakcji policjantów z bielskiej prewencji, skradzione wcześniej mienie zostało odzyskane.

Sprawca za usiłowanie kradzieży został ukarany grzywną, a za wcześniejsze kradzieże będzie przeciwko niemu skierowany wniosek o ukaranie do sądu.

(KWP w Katowicach / mg)

Powrót na górę strony
Polska Policja