Dla Ciebie zginął policjant, dla mnie tata. Wystawa w Sejmie RP - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KGP

Dla Ciebie zginął policjant, dla mnie tata. Wystawa w Sejmie RP

Data publikacji 11.04.2019

W Sejmie RP została uroczyście otwarta wystawa „Dla Ciebie zginął żołnierz, strażak, policjant, a dla mnie tata” przygotowana przez Fundację Dorastaj z Nami. Wystawa poświęcona jest pamięci żołnierzy i funkcjonariuszy, którzy polegli lub zostali poszkodowani podczas wykonywania obowiązków służbowych w kraju i na misjach poza granicami naszego państwa.

Uroczystego otwarcia dokonali prezes Zarządu Fundacji Dorastaj z Nami, Małgorzata Pawlak oraz poseł Arkadiusz Czartoryski w imieniu Marszałka Sejmu. Uroczystość poprowadziła Magdalena Rigamonti, autorka albumu „Dorosnąć do śmierci” opisującego historie podopiecznych Fundacji. „Chcemy przypomnieć, że praca strażaka, żołnierza, policjanta, czy ratownika to nie jest zwyczajne zajęcie, tylko misja, który służy dobru każdego z nas. Pamiętajmy więc o dzieciach tych, którzy nie wrócili z pracy do domu. Pomoc im to najlepsza forma powiedzenia „dziękuję” - mówiła podczas otwarcia Magdalena Pawlak.

Na wystawie przedstawiono sylwetki policjantów podkom. Andrzeja Struja i sierż. Agnieszka Gronostaj, którzy zginęli podczas pełnienia służby. Rafał, syn policjantki, jest dumny z mamy, ponieważ zgodziła się na przekazanie organów po śmierci. Jej serce bije w innym człowieku, któremu uratowała w ten sposób życie.

Z ramienia Komendy Głównej Policji w uroczystym otwarciu wystawy upamiętniającej funkcjonariuszy, którzy służąc stracili życie i zdrowie uczestniczył mł.insp. Klaudiusz Kryczka z Biura Komunikacji Społecznej KGP.

(ipk BKS KGP)

  • uroczyste otwarcie wystawy „Dla Ciebie zginął żołnierz, strażak, policjant, a dla mnie tata”. Po lewej mężczyźni w strojach historycznych, na środku przed mikrofonem prowadzący, z tyłu stoi kobieta
  • mężczyźni uczestniczący w otwarciu wystawy
  • ludzie uczestniczący w uroczystym otwarciu wystawy „Dla Ciebie zginął żołnierz, strażak, policjant, a dla mnie tata”. Część z nich trzyma plakaty
  • mężczyźni w strojach historycznych biorący udział w uroczystym otwarciu wystawy  „Dla Ciebie zginął żołnierz, strażak, policjant, a dla mnie tata”
  • mężczyźni w garniturach i mężczyźni w strojach historycznych przed plakatem z napisem: Tata Policjant zginął podczas interwencji. Andrzej Struj1968-2010. Z tyłu operator kamery
Powrót na górę strony
Polska Policja