Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wrocław

Dolnośląscy policjanci na podium w VII Mistrzostwach Polski Policji w pływaniu im. podinsp. Małgorzaty Bigos w Lublinie

Data publikacji 17.04.2019

Zawody odbyły się w minioną sobotę w Lublinie. Wzięło w nich udział 84 pływaków i pływaczek z całego kraju. Mistrzostwa objęte zostały Honorowym Patronatem Komendanta Głównego Policji, Wojewody Lubelskiego, Marszałka Województwa Lubelskiego oraz Prezydenta Miasta Lublin. Wsparcia przy organizacji mistrzostw udzieliły organizatorom Urząd Miasta Lublin oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „Bystrzyca”. Uczestnicy mistrzostw rywalizowali zarówno w konkurencjach indywidualnych, na dystansach od 50 do 400 metrów, jak i w sztafetach. Walczyli o puchary: Komendanta Głównego Policji, Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie, Prezydenta Miasta Lublin oraz puchary ufundowane przez Zarządy Terenowy NSZZ Policjantów KWP w Lublinie. Na podium stanęli policjanci z Dolnego Sląska, zarówno w sztafecie jak i w pływaniu indywidualnym.

Od ubiegłego roku rozgrywane w Lublinie Mistrzostwa Policji w Pływaniu noszą imię podinsp. Małgorzaty Bigos - policjantki i ogromnej pasjonatki sportu, która we wrześniu 2017 roku zginęła tragicznie podczas wejścia na ściankę wspinaczkową. Podinsp. Małgorzata Bigos była kierownikiem Sekcji Psychologów Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Od momentu wstąpienia do służby w Policji, wielokrotnie uczestniczyła w organizowanych Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Pływaniu zdobywając złote medale.

W tegorocznym mistrzostwach udział wzięło 84 zawodników i zawodniczek z całego kraju. Pływacy rywalizowali indywidualnie, ale też i w sztafecie. Policjanci z Dolnego Śląska licznie zajmowali miejsca na podium.

Wyniki naszych zawodników:

Sztafety:
200 m stylem zmiennym ( sztafeta mieszana ) - Pulnowska Agnieszka (Komisariat Wodny), Monika Moskalska ( KPP Środa Sląska), Piotr Połeć (Komisariat Wodny), Gronowski Michał ( KP Wrocław Krzyki) – srebro,
4 x 50m stylem dowolnym kobiet – Pulnowska Agnieszka( Komisariat Wodny), Agnieszka Kozak ( KPP Głuszyca ), Magdalena Wiesner – Mieszała ( Komisariat Wodny), Monika Moskalska (KPP Środa Sląska) - brąz
4 x 50m stylem dowolnym mężczyzn – Połeć Piotr ( Komisariat Wodny), Gronowski Michał (KPP Krzyki), Kacper Graczyk (OPP Wrocław), Komisaruk Jakub ( KPP Oława ) – srebro

Indywidualnie:
Agnieszka Pulnowska (Komisariat Wodny) – 50m styl dowolny – brąz, 100m styl dowolny – brąz 50m styl klasyczny – złoto
Piotr Połeć (Komisariat Wodny) – 100m styl klasyczny – złoto
Andrzej Kuczma (KP Wrocław Rakowiec) – 100m styl dowolny – brąz
Monika Moskalska (KPP Środa Śląska) – 50m grzbiet – srebro, 100m styl klasyczny – brąz
Kacper Graczyk (OPP Wrocław) – 400m styl dowolny – brąz
Michał Gronowski (KP Wrocław Krzyki) – 50m delfin – brąz, 50m styl klasyczny - złoto

Najlepsze nasze zawodniczki z województwa dolnośląskiego reprezentowały Komendę Główną Policji. Zawodniczki uzyskały następujące wyniki :
Agnieszka Burdelak (KP Oława ) – 50m styl klasyczny – złoto, 50m delfin – złoto, 200 m stylem zmiennym – złoto, sztafeta 4 x 50 stylem dowolnym – złoto
Joanna Barabasz ( KP Krzyki) – 50 m grzbiet – złoto, 100 m grzbiet – złoto, 100 m styl klasyczny – złoto, sztafeta ( mieszana) 200 m stylem zmiennym – złoto.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

(KWP Wrocław/ awk)

  • uczestniczki zawodów pływackich
  • zwycięzcy pozują do zdjęcia z medalami i pucharami
  • zdjęcie zawodników w basenie
  • zdjęcie zawodników
Powrót na górę strony
Polska Policja