Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę

Data publikacji 18.04.2019

Usłyszał huk i wybiegł z domu sprawdzić co się stało. Było przed godz. 18.00, gdy policjanta z wrocławskiej komendy miejskiej, będącego w czasie wolnym od służby, zaniepokoił dziwny hałas. Na ulicy funkcjonariusz zauważył osobową Skodę, której kierowca uderzył w dwa inne zaparkowane prawidłowo pojazdy. Policjant od razu podbiegł zapytać, czy ktoś nie potrzebuje pomocy i wtedy okazało się, że kierujący jest pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd.

Policjant z wrocławskiej drogówki, natychmiast wezwał na miejsce patrol funkcjonariuszy będących aktualnie w służbie, po tym jak zatrzymał pijanego kierowcę, który uderzył w dwa inne samochody. Szybko sam zabrał nietrzeźwemu kierowcy kluczyki od pojazdu, uniemożliwiając mu dalszą jazdę. Auto sprawcy zdarzenia było wyraźnie uszkodzone, a na jezdnię wylały się płyny eksploatacyjne. Poważnie zniszczone zostały też dwa inne samochody, w które kierowca skody uderzył. Na miejscu pojawił się też świadek zdarzenia, który jak się okazało, jechał jakiś czas za tym autem.

Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że sprawcą kolizji jest 53-letni mieszkaniec Łodzi. Badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Wartość strat właściciele oszacowali na kwotę kilku tysięcy złotych.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna ten odpowie również przed sądem za zniszczenie dwóch samochodów.

(KWP Wrocław/ awk)

Powrót na górę strony
Polska Policja