Zbiórka krwi w 100. rocznicę powstania Policji Państwowej - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zbiórka krwi w 100. rocznicę powstania Policji Państwowej

Data publikacji 18.04.2019

Wczoraj odbyła się zbiórka krwi zorganizowana przez sochaczewskich funkcjonariuszy z okazji 100. rocznicy powstania Policji Państwowej. Zebrano łącznie 16 litrów leku ratującego ludzkie życie. Osoby, które wczoraj nie mogły oddać krwi z różnych powodów, zapraszamy 8 maja na Plac Kościuszki w Sochaczewie.

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie przy współpracy z płockim oddziałem Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie zorganizowała zbiórkę krwi z okazji 100. rocznicy powstania Policji Państwowej.

Na Placu Kościuszki, do mobilnego punktu poboru krwi zgłosiło się 46 osób. Po wstępnych badaniach i lekarskiej kwalifikacji, 35 osób podzieliło się lekiem ratującym ludzkie życie i zdrowie. Zebrano łącznie prawie 16 litrów krwi.

Krew jest lekiem ratującym ludzkie życie, Jej jedynym i niezastąpionym źródłem jest człowiek. Nie udało się jej wytworzyć poza jego organizmem, a jest potrzebna codziennie – osobom zmagającym się z różnymi schorzeniami, a także ofiarom wypadków drogowych. Policjanci, strażacy czy przedstawiciele służby zdrowia dobrze wiedzą, jak dramatyczne są wypadki drogowe, gdy trwa walka o ludzkie życie.

Osoby zainteresowane oddaniem krwi i chcące podzielić się nią z tymi, którzy jej potrzebują, zapraszamy 8 maja 2019 roku na Plac Kościuszki w Sochaczewie.

(KWP zs. w Radomiu / kp)

 

Powrót na górę strony
Polska Policja