Policjanci z niepełnosprawnymi harcerzami - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z niepełnosprawnymi harcerzami

Policyjni ratownicy ze Szkoły Policji w Słupsku wsparli organizację chorągwianych zawodów organizowanych przez pomorski Związek Harcerstwa Polskiego. W ramach działań w terenie harcerze odwiedzili między innymi Centrum Ratownictwa w policyjnej szkole.

Była to kolejna edycja Chorągwianych Zawodów Pierwszej Pomocy Nieprzetartego Szlaku. Uczestniczyli w nich niepełnosprawni harcerze z całego Pomorza - dzieci i dorośli z niepełnosprawnościami, głównie intelektualnymi. Przedsięwzięcie promowało bezpieczeństwo, miało charakter zawodów z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Zawody zorganizowali instruktorzy Związku Harcerstwa Polskiego Hufca Ziemi Słupskiej we współpracy miedzy innymi ze Szkołą Policji i Państwową Strażą Pożarną. Część zajęć odbyła się w murach Szkoły Policji, prowadzili je policjanci – ratownicy medyczni wspierani przez harcerzy z 67 Wędrowniczej Drużyny "Pod wiatr". Druhowie z tej drużyny uczestniczyli wcześniej w zajęciach doskonalących udzielanie pierwszej pomocy, które przeprowadzili dla nich policyjni ratownicy.

  • Policjantka Szkoły Policji wyjaśnia zasady udzielania pierwszej pomocy.
  • Młody harcerz stabilizuje głowę leżącego manekina.
  • Młody harcerz zakłada opatrunek na nogę manekina.
  • Niepełnosprawna harcerka wysłuchuje instruktażu udzielania pierwszej pomocy.
Powrót na górę strony
Polska Policja