Krew, która ratuje ludzkie życie – dar słubickich policjantów na Wielkanoc - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Krew, która ratuje ludzkie życie – dar słubickich policjantów na Wielkanoc

Data publikacji 18.04.2019

Najcenniejszym darem życia - własną krwią, podzielili się w czwartek (18 kwietnia) z potrzebującymi policjanci oraz mieszkańcy powiatu słubickiego. Dzięki nim bank krwi wzbogacił się o kolejne litry tego życiodajnego płynu. To na pewno cenny dar, który można ofiarować drugiemu człowiekowi, który potrzebuje krwi, aby żyć.

Policjanci podczas codziennej służby spotykają się z sytuacjami, w których zagrożone jest ludzkie życie. Bardzo często pracują na miejscu wypadków drogowych, w których ranni są ich uczestnicy. Liczy się wtedy każda minuta, by uratować ich życie. Często potrzebna jest krew, która jest jednym z najcenniejszych darów jaki człowiek może podarować innej osobie. Słubiccy struże prawa mając tego świadomość cyklicznie współorganizują oraz uczestniczą w akcjach honorowego krwiodawstwa. Tak było też w czwartek (18 kwietnia), gdzie przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Słubicach stanął specjalny Mobilny Punkt Poboru Krwi z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Zielonej Góry. To właśnie tam, w tym wyjątkowym „krwiobusie” wszyscy chętni mogli podzielić się życiodajnym płynem. Do akcji pod nazwą „Oddaj krew na święta ” oprócz policjantów przyłączyło się wielu mieszkańców powiatu słubickiego. Zachęcamy wszystkich do oddawania krwi. Można w ten sposób uratować komuś życie. To nic nie kosztuje.

Aby zostać krwiodawcą wystarczy być osobą w wieku od 18 do 65 roku życia, o wadze powyżej 50 kilogramów oraz posiadać przy sobie dokument stwierdzający tożsamość. Każdy honorowy dawca kwalifikujący się do oddania krwi, może jednocześnie zostać honorowym dawcą szpiku.

 

Źródło: mł. asp. Ewa Murmyło

Komenda Powiatowa Policji w Słubicach

 

  • Krwiobus przed słubicką komenda Policji
  • Kobieta i mężczyzna w krwiobusie przygotowani do oddania krwi.
  • Policjanci idą do krwiobusa oddać krew
  • Policjanci uśmiechnięci w krwiobusie przygotowani do oddania krwi
  • Policjanci w krwiobusie przygotowani do oddania krwi
  • Policjant w krwiobusie przygotowany do oddania krwi
  • Mężczyzna w krwiobusie bezpośrednio po oddaniu krwi
  • Pielęgniarka z ampułką krwi
  • Pielęgniarka pobiera krew
Powrót na górę strony
Polska Policja