Podsumowanie majowego weekendu 2019 na polskich drogach - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KGP

Podsumowanie majowego weekendu 2019 na polskich drogach

Data publikacji 06.05.2019

Podczas tegorocznej „majówki”, od 30.04 do 05.05.br., Policja prowadziła ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne „Bezpieczny weekend”, których celem było zapewnienie bezpieczeństwa, porządku i płynności w ruchu drogowym.

Jak co roku policjanci czuwali nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze kontrolowali m. in. prędkość, sposób przewożenia dzieci, stan techniczny pojazdów i stan trzeźwości kierujących.

Należy podkreślić, że w porównaniu do roku ubiegłego, w omawianym okresie nastąpiła znacząca poprawa stanu bezpieczeństwa na drogach. Według wstępnych danych, w czasie prowadzonych działań w całym kraju, doszło do 361 wypadków (mniej o 173), w których śmierć poniosło 28 osób (mniej o 22), a 441 osób zostało rannych (mniej o 215).

Ponadto policjanci ujawnili 1815 kierujących będących pod działaniem alkoholu (2018 r.: 2111).

Policja dziękuje uczestnikom ruchu drogowego, którzy korzystając z dróg przestrzegali przepisów prawa, a także w inny sposób przyczynili się do poprawy bezpieczeństwa podczas długiego weekendu majowego.

Przypominamy, że nadmierna prędkość, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, czy też nieprawidłowe wyprzedzanie to główne przyczyny wypadków na polskich drogach.

Apelujemy do kierowców o przestrzeganie prawa, rozwagę i rozsądek, a także życzliwość na drodze wobec wszystkich uczestników ruchu drogowego.

(BRD KGP)

Powrót na górę strony
Polska Policja