Policjanci odzyskali skradzione mienie warte około 100 tys. zł - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szczecin

Policjanci odzyskali skradzione mienie warte około 100 tys. zł

Data publikacji 08.05.2019

Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego choszczeńskiej komendy doprowadzili do aresztowania 27-latka, u którego na posesji zabezpieczyli kradzione pojazdy oraz sprzęt budowlany. Mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Może grozić mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zajmujący się sprawą początkowo przyjęli zawiadomienie dotyczące kradzieży kompresora o wartości 20 tysięcy złotych. Po wytypowaniu i namierzeniu sprawcy – mieszkańca powiatu myśliborskiego – policjanci weszli na jego posesję, gdzie mężczyzna został zatrzymany, a następnie przeprowadzono przeszukanie.  W trakcie czynności policjanci znaleźli nie tylko skradziony kompresor. Na posesji znajdowała się kradziona koparka z lawetą o łącznej wartości 46 tys. zł.

27-latek usłyszał zarzuty kradzieży, do których przyznał się w całości oraz złożył szczegółowe wyjaśnienia. Sąd po zapoznaniu ze sprawą zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Zaraz po tym policjanci pracujący nad tą sprawą znaleźli na innej posesji mężczyzny kolejny skradziony kompresor, przyczepę kempingową, dwie lawety oraz Mercedesa Sprinter. Wartość odzyskanego mienia to w sumie około 100 tys. zł.

Jeżeli okaże się, że przedmioty te pochodzą z włamania, podejrzanemu grozi nawet do 10 lat pozbawiania wolności.

 

 

mł. asp. Jakub Pialik

 

  • koparka
  • garaż z mercedesem, laweta i przyczepką
  • laweta z przyczepką
  • laweta
  • przyczepa kempingowa
  • laweta z załadowaną przyczepką
  • laweta
Powrót na górę strony
Polska Policja