Oświęcimscy policjanci zlikwidowali uprawę konopi indyjskich - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kraków

Oświęcimscy policjanci zlikwidowali uprawę konopi indyjskich

Data publikacji 15.05.2019

Kryminalni z komendy w Oświęcimiu zlikwidowali profesjonalną domową uprawę konopi indyjskich. Z przejętych roślin oraz przygotowanego do sprzedaży suszu plantator mógł uzyskać ponad 3 tysiące porcji marihuany o szacowanej wartości 90 tysięcy złotych.

W trakcie podejmowanych czynności mających na celu zwalczanie przestępczości narkotykowej policjanci wydziału kryminalnego ustalili, że 35-letni mieszkaniec jednej z podoświęcimskich miejscowości prowadzi domową uprawę konopi indyjskich. W ubiegły piątek, 10.05.2019 r., policjanci wkroczyli na teren jego posesji, gdzie podczas przeszukania poddasza domu jednorodzinnego znaleźli pięć specjalnie przygotowanych boksów, w których znajdowało się łącznie 117 krzaków konopi indyjskich. Każdy z boksów miał zainstalowane oświetlenie, ogrzewanie oraz  wentylację wspomagające rozwój roślin. Pomieszczenia te były również wyposażone w sterowniki czasowe regulujące pracę poszczególnych urządzeń. Dowody świadczące o tym, że podejrzany przygotowywał się do wprowadzenia  do obrotu większej ilości marihuany funkcjonariusze znaleźli także podczas przeszukania pozostałych pomieszczeń, gdzie ujawnili sześć słoików wypełnionych suszem marihuany.

Właściciela plantacji nie było na posesji podczas tej akcji. W związku z tym wszczęto jego poszukiwania. Jednak w poniedziałek 35-latek sam zgłosił się do oświęcimskiej komendy,  gdzie zostały mu przedstawione zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających oraz uprawy konopi indyjskich.

Za posiadanie znacznych ilości narkotyków grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast za uprawę konopi indyjskich do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Krakowie / mw)

 

  • zabezpieczone doniczki z sadzonkami konopi
  • krzaki konopi i lampa nagrzewająca
Powrót na górę strony
Polska Policja