Policyjne poszukiwania, szczęśliwe zakończenie – zaginiony 80-latek cały i zdrowy - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjne poszukiwania, szczęśliwe zakończenie – zaginiony 80-latek cały i zdrowy

Data publikacji 15.05.2019

Nowosolscy policjanci poszukiwali 80-letniego mężczyzny, który oddalił się w kierunku. Wiadomo było, że zaginiony miał poważne problemy zdrowotne oraz trudności z poruszaniem się. Dzięki policyjnym poszukiwaniom, mężczyznę po 2 godzinach odnaleziono całego i zdrowego. Starszy pan zabłądził w kompleksie ogródków działkowych położonych nieopodal Odry.

We wtorek (14 maja) dyżurny nowosolskiej Policji został powiadomiony, że około godziny 16.00 starszy mężczyzna oddalił się w nieznanym kierunku, kiedy jego żona poszła do apteki i pozostawiła go siedzącego na ławeczce. Kobieta oświadczyła, że jej mąż ma poważne problemy zdrowotne oraz trudności z poruszaniem się i mową. Do akcji poszukiwawczej przystąpili policjanci prewencji, ruchu drogowego i kryminalni. Mundurowi miejsca w których mógł pojawić się mężczyzna, rozmawiali z mieszkańcami, czy przypadkiem nie widzieli wskazanej im osoby. Po dwóch godzinach intensywnej działań 80-latek został odnaleziony nieopodal rzeki Odry na ogródkach działkowych. Sędziwym obywatelem zaopiekował się działkowicz, który zaniepokoił się widząc starszego pana spacerującego bez celu. Mężczyznę przekazano zaniepokojonej, ale jednocześnie szczęśliwej rodzinie.

Nowosolscy policjanci przypominają, aby zwracać większą uwagę na swoich bliskich, zwłaszcza jeśli są podeszłego wieku. Takie osoby potrzebują naszego zainteresowania i dobrego serca. Czasami wystarczy 5 minut dziennie, aby dać poczucie drugiej osobie, że jest nam potrzebna do życia.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / kp)

 

Powrót na górę strony
Polska Policja