Policjanci z Komisariatu Policji VII w Krakowie uratowali życie przechodniowi - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kraków

Policjanci z Komisariatu Policji VII w Krakowie uratowali życie przechodniowi

Data publikacji 15.05.2019

Dzielnicowi z Komisariatu Policji VII w Krakowie w trakcie służby udzielili pierwszej pomocy przedmedycznej mężczyźnie, który przestał oddychać i stracił tętno.

W ubiegłym tygodniu w rejonie ul. Dunikowskiego w Krakowie dzielnicowi podczas patrolu zauważyli leżącego mężczyznę. Mężczyzna był przytomny, ale skarżył się na silny ból prawej ręki w okolicy stawu barkowego, z narastającą opuchlizną i niedowładem, ponadto miał otarcie naskórka na głowie. Dodał, że choruje na padaczkę. Policjanci udzielili mu niezbędnej pomocy oraz zabezpieczyli przed kolejnymi urazami i jednocześnie wezwali załogę pogotowia ratunkowego. W trakcie oczekiwania na karetkę, mężczyzna nagle stracił przytomność, po czym nastąpiło u niego zatrzymanie czynności krążeniowo - oddechowych. Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do wykonywania czynności resuscytacyjnych oraz powiadomili o tym fakcie dyżurnego komisariatu.

Dzięki szybkiej reakcji policjantów czynności ratownicze prowadzone przez funkcjonariuszy zakończyły się sukcesem. 56-letniego poszkodowanego nieprzytomnego, ale z przywróconymi funkcjami krążeniowo-oddechowymi, przejęła załoga pogotowia ratunkowego, która przetransportowała mężczyznę do szpitala. Jak ustalono, następnego dnia po ustabilizowaniu stanu zdrowia został on wypisany do domu.

(KWP w Krakowie / mw)

 

Powrót na górę strony
Polska Policja