Podsumowanie akcji "sadziMy" - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KGP

Podsumowanie akcji "sadziMy"

Data publikacji 22.05.2019

Pod koniec kwietnia w Nadleśnictwie Rytel, przez które w sierpniu 2017 r. przeszedł huragan, niszcząc setki hektarów lasu, Para Prezydencka zainaugurowała ogólnopolską akcję #sadziMy. W Pałacu Prezydenckim podsumowano pierwszą odsłonę projektu. Wśród zaproszonych gości obecny był I Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Dariusz Augustyniak.

W Pałacu Prezydenckim odbyło się wczoraj, 21 maja br., spotkanie podsumowujące akcję #sadziMY. Obecni byli na nim reprezentanci wszystkich grup uczestniczących w akcji, w tym również I Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Dariusz Augustyniak.

W leśnictwie Jakubowo w Nadleśnictwie Rytel, w woj. pomorskim, przez które w sierpniu 2017 r. przeszedł huragan, niszcząc setki hektarów lasu, Para Prezydencka 26 kwietnia br. zainaugurowała ogólnopolską akcję #sadziMy. Podczas nawałnicy przed dwoma laty zginęły dwie nastoletnie harcerki z obozu w Suszku. Akcja #sadziMy jest również poświęcona ich pamięci.

Zaplanowano, że łączna liczba drzewek posadzonych w ramach tego wydarzenia przekroczy 300 tys. sztuk.

Do akcji #sadziMy można było dołączyć w całej Polsce. W nadleśnictwach przygotowano dla chętnych ponad sto tysięcy sadzonek do posadzenia na własnym gruncie.

- My nie mamy co do tego wątpliwości, że jest to przede wszystkim spotkanie pełne satysfakcji, bo chyba wszyscy mamy poczucie, że uczestniczyliśmy w czymś bardzo ważnym. I dzięki temu, że działaliśmy razem, we wspólnocie, to udało nam się zrobić coś naprawdę bardzo pożytecznego. Ta akcja #sadziMY z akcentem na to wielkie „my” odniosła naprawdę bardzo piękny sukces, którego chyba na początku tej akcji nawet się nie spodziewaliśmy - powiedziała Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda.

Pani Prezydentowa podziękowała obecnym na spotkaniu reprezentantom wszystkich grup uczestniczących w tej akcji, ale oczywiście także wszystkim tym, którzy wzięli w niej udział: - Dziękujemy zatem leśnikom, dziękujemy żołnierzom, Straży Pożarnej, policjantom, funkcjonariuszom Straży Granicznej, harcerzom, działaczom Ligi Ochrony Przyrody, studentom, uczniom, a także wszystkim innym wolontariuszom, którzy tak dzielnie, w pocie czoła sadzili drzewa - dodała.

Prezydent Andrzej Duda - Bardzo dziękujemy, bo to było bardzo ważne dzieło (...).Bardzo byśmy chcieli, żeby ta akcja się rozwijała. Bardzo byśmy chcieli, żeby to Polacy posadzili kiedyś pół miliarda drzewek w czasie akcji #sadziMY i mamy nadzieję, że ta akcja stanie się akcją cykliczną. Ze swojej strony zrobimy wszystko, co w naszej mocy, żeby się taką stała.

(...) Dziękujemy harcerzom, tak jak żona powiedziała, dziękujemy studentom, funkcjonariuszom Policji, Straży Granicznej, Straży Pożarnej, druhom i druhnom, czyli ochotnikom, wszystkim tym, którzy przyczynili się do tej akcji, którzy się w tę akcję włączyli; wszystkim tym, którzy te 116 tysięcy drzewek pobrali z nadleśnictw. Dziękujemy za to, że to zostało zrealizowane. (...)Jeszcze raz Państwu dziękujemy za zorganizowanie, za udział w tej akcji i za wszystko, co robicie także w swojej codziennej służbie, codziennej pracy. To jest jej ważny element i cieszę się, że byliśmy razem - powiedział Prezydent RP.

(źródło: prezydent.pl / mw)

Powrót na górę strony
Polska Policja