Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KWP – Komfortowy samochód dla Plutonu Przewodników Psów Służbowych

Data publikacji 22.05.2019

Są odważne, mają cztery łapy, wyjątkowo silnie rozwinięty węch oraz słuch, nie noszą mundurów, ale służą w Policji. Codziennie towarzyszą policjantom podczas służby, pomagają im w zapewnieniu bezpieczeństwa mieszkańców całej Wielkopolski. Dlatego nowy radiowóz Plutonu Przewodników Psów Służbowych zaprojektowany został przede wszystkim z myślą o potrzebach czworonogów.

Policjanci z Plutonu Przewodników Psów Służbowych z Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu od początku maja br. użytkują nowy samochód. Jego wyposażenie zostało zaprojektowane i wykonane na podstawie wytycznych funkcjonariuszy, którzy na co dzień pełnią służbę patrolową wraz ze swoimi czworonogami. To pierwszy taki projekt w Wielkopolsce. W tym roku policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu również otrzymają identyczny radiowóz.

Nieoznakowany Ford Transit posiada 170 konny dwulitrowy silnik diesela. Może nim podróżować sześciu funkcjonariuszy i pięć psów. Wyposażony jest w łączność oraz sygnały świetlne i dźwiękowe. W samochodzie zamontowane zostały specjalne półki na sprzęt ochrony osobistej, czyli kaski i tarcze, wykorzystywane w służbie policjantów np. podczas zabezpieczenia imprez masowych. W części bagażowej samochodu podróżują czworonogi. Klatki zostały tak zaprojektowane, by łatwo je wyciągać i czyścić. Tył samochodu posiada dodatkowy system wentylacji dachowej oraz klimatyzację i ogrzewanie postojowe – celem zapewnienia zwierzętom komfortu przemieszczania. 

Dominika Pupkowska-Bral

 

  • Policjant w mundurze czesze swojego psa służbowego.
  • Umundurowany policjant pochyla się i rozmawia ze swoim psem służbowym.
  • Dwóch policjantów w mundurach stoi ze swoim psami służbowymi na smyczy na tle srebrengo forda transita.
  • Dwóch policjantów w mundurach kuca ze swoim psami służbowymi na smyczy na tle srebrengo forda transita.
  • Jeden policjant stoi ze swoim psem przed srebrnym fordem transitem, a drugi siedzi w drugiej klasie auta ze swoim psem - drzwi są otwarte.
  • Uśmiechnięty policjant siedzi w samochodzie dostawczym ze swoim psem służbiowym.
  • Policjant w mundurze bawi się ze swoim psem - pies stoi na tylnych łapach.
  • Umundurowany policjant trzyma na smyczy sojego psa, który szykuje się do skoku do klatki w aucie dostawczym, służącej do przewozu psów.
  • Przód srebrnego forda transita, przez szybę widać siedzących w nim dwóch policjantów, w tle radiowozy,.
Powrót na górę strony
Polska Policja