Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci ze Świnoujścia uratowali życie krwawiącemu mężczyźnie

Data publikacji 22.05.2019

Policjanci z Posterunku Policji w dzielnicy Świnoujście-Warszów profesjonalnie udzielili pomocy przedmedycznej ratującej zdrowie mężczyzny. 64-latek wbiegł do posterunku i poprosił o pomoc. Funkcjonariusze dostrzegli, że mężczyzna silnie krwawi. Jak się okazało, na jego nodze doszło do pęknięcia żylaka i silnego krwawienia, które nie ustępowało.

Post. Gabriela Begedza bez chwili zawahania udzieliła mężczyźnie pierwszej pomocy poprzez założenie na krwawiącą nogę opaski uciskowej z opatrunku indywidualnego oraz długopisu, co spowodowało zatrzymanie krwawienia. W tym czasie sierż. Damian Lemza powiadomił o zaistniałej sytuacji dyspozytora Pogotowia Ratunkowego. W międzyczasie do posterunku dojechał także patrol ruchu drogowego z profesjonalną torbą medyczną.

W czasie oczekiwania na Zespół Pogotowia Ratunkowego, post. Gabierla Begedza i sierż. Damian Lemza udzielali 64-latkowi pierwszej pomocy oraz wsparcia psychicznego. Z jednostki Policji mężczyzna został przetransportowany przez pogotowie do szpitala.

Dzięki szybkiej reakcji policjantów i umiejętności udzielenia pierwszej pomocy uratowano jego życie.

(KWP w Szczecinie / mw)

Powrót na górę strony
Polska Policja