Policjant na urlopie na plaży w Sarbinowie znalazł beczkę z toksyczną substancją - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wrocław

Policjant na urlopie na plaży w Sarbinowie znalazł beczkę z toksyczną substancją

Data publikacji 29.05.2019

Przebywający na urlopie policjant z wrocławskiej komendy miejskiej, idąc plażą zauważył wyrzuconą przez morze beczkę. Funkcjonariusz od razu podjął działanie i podejrzewając, że pojemnik może zawierać substancje toksyczne, zawiadomił miejscowe służby. Policjant zabezpieczył teren przed dostępem osób postronnych do czasu przybycia chemików, którzy zabrali ją w miejsce neutralizacji. Dzięki podjętym działaniom, być może udało się uniknąć tragedii.

Do zdarzenia doszło na terenie powiatu koszalińskiego, w Sarbinowie. Przebywający tam na urlopie wypoczynkowym funkcjonariusz z Wydziału Sztab Policji wrocławskiej komendy, zauważył idąc plażą rzecz, która na pewno nie powinna się tam znajdować. Była to zardzewiała beczka z naklejką zawierającą czaszkę i napis ,,TOXIC".

Ponieważ w środku mogły znajdować się substancje toksyczne, policjant od razu powiadomił miejscowe służby i zabezpieczył teren przed dostępem osób postronnych. Policja i Straż Pożarna z Koszalina, w związku ze zgłoszeniem od razu zajęły się sprawą. Następnie chemicy przejęli beczkę i przewieźli ją z sarbinowskiej plaży, w miejsce neutralizacji.

(KWP we Wrocławiu / kp)

  • Beczka wyrzucona przez Bałtyk
  • Plaża na której funkcjonariusz zobaczył beczkę
  • Ekipa zabezpieczająca toksyczną substancję
Powrót na górę strony
Polska Policja