List Prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KGP

List Prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej

Data publikacji 11.07.2019

Na ręce Komendanta Głównego Policji gen. insp. Jarosława Szymczyka wpłynęły podziękowania od Prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniewa Bońka za współpracę i pomoc przy organizacji i zabezpieczeniu Mistrzostw Świata FIFA U-20 Polska 2019, które odbyły się w dniach 23 maja - 15 czerwca 2019 roku w Polsce.

Szanowny Panie Komendancie,

Chciałbym serdecznie podziękować Panu za współpracę i pomoc przy organizacji i zabezpieczeniu Mistrzostw Świata FIFA U-20 Polska 2019. W trakcie 52 meczów - imprez masowych, setki tysięcy kibiców przeżywały Turniej w doskonałych warunkach, przebywając w bezpiecznej przestrzeni publicznej. A wszystko to - dzięki Państwa służbie - za którą jeszcze raz serdecznie dziękuję.

Tegoroczne Mistrzostwa Świata okazały się jedną z największych imprez sportowych kiedykolwiek organizowanych w naszym kraju i jednocześnie potężną operacją logistyczną. Tym bardziej składam wyrazy wdzięczności za wielowymiarowe wsparcie okazane przez polską Policję Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej, Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej - FIFA, drużynom, zawodnikom i sztabom uczestniczącym w Turnieju, kibicom, działaczom oraz wszystkim gościom Turnieju - całemu środowisku piłkarskiemu.

Szczególne wyrazy wdzięczności pragnę wyrazić w związku z opieką, którą roztoczyliście Państwo nad drużynami - uczestnikami Turnieju. Serdecznie dziękuję za powołanie zespołu Oficerów Łącznikowych ds. Bezpieczeństwa (tzw. TSLO), pracujących i przebywających w czasie Turnieju bez przerwy przy drużynach. Jednocześnie dziękuję za objęcie policyjnymi pilotażami przejazdów drużyn oraz za obecność funkcjonariuszy przy drużynach podczas ich pobytu w naszym kraju, nierzadko w porze nocnej. Doceniam przy tym i dziękuję za najwyższy poziom koordynacji działań zabezpieczających w ramach Turnieju, realizowanej przez Główny Sztab Policji Komendy Głównej Policji, głównego partnera Działu Bezpieczeństwa Lokalnego Komitetu Organizacyjnego FIFA/ PZPN.

Panie Komendancie!

Zakończone w czerwcu br. Mistrzostwa są już kolejną, wielką imprezą sportową z powodzeniem zorganizowaną przez Polski Związek Piłki Nożnej, a zabezpieczoną na najwyższym poziomie przez polską Policję. Sytuacja ta stawia zarówno Polski Związek Piłki Nożnej, polską Policję, ale i całe państwo polskie jako wiarygodnego partnera w szeroko rozumianych relacjach międzynarodowych, jako kraj otwarty i jednocześnie bezpieczny.

Raz jeszcze serdecznie dziękuję Państwu, wszystkim funkcjonariuszkom i funkcjonariuszom naszej Policji, za udzieloną pomoc. Licząc na dalszą owocną współpracę związaną z zapewnianiem bezpieczeństwa na polskich stadionach piłkarskich pozostaję

 

Z wyrazami szacunku

Zbigniew Boniek

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej

 

Łączy Nas Piłka

List Prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej

Powrót na górę strony
Polska Policja