Czujna policjantka rozpoznała lekceważącego prawo kierowcę - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bydgoszcz

Czujna policjantka rozpoznała lekceważącego prawo kierowcę

Data publikacji 12.07.2019

Funkcjonariusze z Grudziądza zatrzymali kierowcę citroena, który nie stosował się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. To już kolejne tego rodzaju przestępstwo, które ma na swoim koncie lekceważący prawo 33-latek. Mężczyzna wpadł w ręce mundurowych, bo rozpoznała go policjantka z wcześniejszej kontroli i skojarzyła, że nie powinien on kierować samochodem.

Policjanci wykonują kilkanaście kontroli drogowych dziennie i nie każda z nich pozostaje w ich pamięci. Zdarzają się jednak takie, kiedy mundurowi je zapamiętują, a potem niejednokrotnie wykorzystują w służbie „zapisane w głowie” wiadomości. Tak stało się i tym razem, kiedy funkcjonariuszka z „drogówki”, w trakcie patrolu, zauważyła na ul. Sienkiewicza za kierownicą citroena mężczyznę, którego kontrolowała wcześniej. Policjantka wiedziała już, że nie powinien on prowadzić pojazdu, gdyż zabronił mu tego sąd.

Lekceważący prawo 33-latek został zatrzymany do kontroli. Sprawdzenie w policyjnych systemach informatycznych było tylko formalnością potwierdzającą dobrą pamięć policjantki. Oczywiście zatrzymany dalej już nie pojechał. Kontrola zakończyła się odholowaniem samochodu. Koszty z tym związane będzie musiał pokryć właściciel. To dodatkowa dolegliwość dla kierowców nierespektujących prawa.

Niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów to przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 3, za co wkrótce odpowie niesforny kierowca.

(KWP w Bydgoszczy / kp)

 

Powrót na górę strony
Polska Policja