Wdzięczni rodzice podziękowali policjantom za pomoc - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Bydgoszcz

Wdzięczni rodzice podziękowali policjantom za pomoc

Data publikacji 09.08.2019

Kilka dni temu do redakcji Expressu Bydgoskiego zgłosiła się bydgoszczanka, która chciała podziękować policjantom, którzy niemal rok temu pomogli jej i partnerowi w szybkim dotarciu do szpitala. Dzięki temu ich synek bezpiecznie przyszedł na świat pod opieką personelu medycznego. W minioną środę (07.08.2019) rodzina podziękowała za to bydgoskim policjantom.

Do zdarzenia doszło niemal rok temu (20.08.2018) około godziny 10.00 w Bydgoszczy. Policjanci z bydgoskiej „drogówki” pełnili służbę w rejonie ulicy Kamiennej, gdy zostali poproszeni, przez zdenerwowanych rodziców dziecka, o pomoc. Okazało się, że w każdej chwili na świat może przyjść ich syn, gdyż poród wchodził w fazę końcową i dlatego muszą pilnie dotrzeć do szpitala.

Policjanci natychmiast zakończyli prowadzone w tym momencie czynności związane z kontrolą pojazdu, powiadomili o tej sytuacji swojego dyżurnego, a następnie na sygnałach świetlnych i dźwiękowych bezpiecznie eskortowali małżeństwo szpitala. Dzięki temu na miejscu w szpitalu czekał już personel, który zaopiekował się rodzącą kobietą. Chwilę później na świat przyszedł syn małżeństwa.

Okazało się, że pomocy udzielali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego asp. szt. Adam Gulczyński oraz sierż. szt. Bartłomiej Jakielewicz, wówczas funkcjonariusz bydgoskiej komendy, który aktualnie służy w Regionalnym Centrum Informatyki w Bydgoszczy.

W minioną środę (07.08.2019) wzruszeni i wdzięczni za pomoc rodzice wraz z rocznym już synkiem i jego starszym bratem przyjechali do Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy, by osobiście, w obecności Komendanta Miejskiego Policji insp. Krzysztofa Stefaniaka, podziękować policjantom za okazaną pomoc i szybką reakcję. Jak podkreślała matka chłopca, gdyby nie pomoc policjantów z pewnością urodziłaby syna w aucie.

(KWP w Bydgoszczy/aj)

  • Asp. szt. Adam Gulczyński wręcza drobny upominek chłopcu.
  • Chłopiec ogląda policyjną maskotkę, która dostał w prezencie. Przyglądają się tmu wszyscy zgromadzeni.
  • Rodzice dziękują asp. szt. Adamowi Gulczyńskiemu
  • Uczestnicy spotkania podczas  rozmowy w gabinecie Komendanta Miejskiego Policji w Bydgoszczy
  • Uczestnicy spotkania
  • Wspólne zdjęcie uczestników spotkania
Powrót na górę strony
Polska Policja