Tragiczny finał wypadku z udziałem ciągnika rolniczego - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Tragiczny finał wypadku z udziałem ciągnika rolniczego

Data publikacji 14.08.2019

Do tragicznego wypadku doszło w miejscowości Pieńsk, gdzie śmierć poniosło 10-letnie dziecko. Policjanci apelują o ostrożność i zachowanie zdrowego rozsądku w trakcie wykonywanych prac polowych i korzystania z maszyn rolniczych.

Dyżurny zgorzeleckiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu z udziałem ciągnika rolniczego z przyczepą, w wyniku którego poszkodowane zostało 10-letnie dziecko. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol Policji, straż pożarna oraz zespół pogotowia ratunkowego.

Ze wstępnych czynności prowadzonych na miejscu zdarzenia wynika, że 37-letni kierujący poruszał się ciągnikiem rolniczym wraz z przyczepą, na której znajdował się zbiornik z wodą, natomiast na tym zbiorniku siedział jego 10-letni syn. Podczas wykonywania manewru zawracania, gdy zespół pojazdów znalazł się na nieutwardzonym poboczu, przyczepa wywróciła się, a zbiornik przygniótł chłopca. Funkcjonariusze straży pożarnej przy użyciu specjalistycznego sprzętu w postaci siłowników hydraulicznych wyciągnęli chłopca. Niestety pomimo podjętej reanimacji dziecko zmarło w wyniku odniesionych obrażeń.

Na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratora pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza wraz z technikiem kryminalistyki oraz biegłym z zakresu rekonstrukcji wypadków. Policjanci będą szczegółowo wyjaśniać okoliczności i przebieg tego tragicznego wypadku.

Prace polowe są atrakcją dla dzieci. Niestety w trakcie wykonywania różnego rodzaju czynności z użyciem maszyn rolniczych bardzo łatwo o nieszczęśliwy wypadek. Apelujemy do opiekunów najmłodszych, aby zachowali szczególną ostrożność podczas prac w gospodarstwach rolnych.

(KWP we Wrocławiu/aj)

 

Powrót na górę strony
Polska Policja